Aizvērt

Suiti izskan festivālos

2016. gada 21. jūlijā, 14:42
Raksta autors: Jānis Silenieks
Suiti izskan festivālos
Foto: Suitu sievu un Suitu dūdenieku arhīvs
Ražena iepriekšējā nedēļas nogale bijusi Alsungas folkloristiem: Suitu sievas piedalījušās starptautiskā folkloras festivālā Klaipēdā, savukārt Suitu dūdenieki – festivāla Baltica izskaņas koncertā Rīgā.

Par spīti vētrai un lietum

Suitu sievas festivālā Parbeg laivelis (Skrien laiva – lietuviešu val.) pārstāvēja Latviju. „Uz Klaipēdu aizbraucām 13 sievas,” stāsta delegācijas vadītāja Aleta Lipsne. „Ieradāmies ceturtdien, un drīz jau bija jākāpj uz kuģīša, lai dotos izbraucienā pa Danes upi, kas tek cauri pilsētai. Aizbraucām līdz jūrai, bet atceļā visi dziedāja – uz katra kuģīša pa folkloras kopai, tās dzied vai spēlē savu dziesmu, katra citā ritmā un citā valodā, bet krastā klausītāji māj ar rokām. Saviļņojoši!

Svētku gājienā suitenes bija īpaši pamanāmas, jo bijām, mūsuprāt, viskrāšņākajos tērpos

un mēs ar Antu Puķīti ejot spēlējām dūdas – tās, kā zināms, ir skaļš instruments.”
Vakara koncertā Klaipēdas etnocentra pagalmā stipri lijis, bet skatītājus tas neesot nobiedējis. Pēc tam zālē šūpļa dziesmu vakarā folkloras kopas dziedājušas savai tautai raksturīgākās miega dziesmiņas. „Bija atvesti arī bērni, un daudzi, dziesmu ieaijāti, tiešām aizmiga,” piebilst A.Lipsne. „Jāatzīst, ka miedziņš pieveica arī ne vienu vien pieaugušo...” 

Nākamajā dienā uznākusi vētra un lietusgāzes, tādēļ atcelts gan koncerts, gan muzikāls brauciens ar prāmi, bet vakarā uz lielās skatuves bijis medum veltīts koncerts. Sestdien suitenes demonstrējušas daudzveidīgo burdona dziedājumu, svētdien folkloras kopas koncertējušas Marijas Miera Karalienes katoļu baznīcā pēc svētās mises.

 

Pašā Rīgas vidū

Tikmēr Suitu dūdenieki bez Aletas un Antas pārstāvēja Kurzemi folkloras festivāla Baltica izskaņas koncertā Rīgā uz Origo Summer Stage (vasaras skatuves) Stacijas laukumā. Uzstājās arī folkloras draugu kopa Skandinieki (festivāla dalībnieki no 1988. līdz 2015. gadam), Lēdurgas Putni, Igaunijas Latviešu nacionālās kultūras biedrības kopa Rēvele, Rīgas Latgales studentu centra kopa Ceidari un Oskara Patjanko kapela, kas spēlēja lietuviešu tautasdziesmas. Tā tika pārstāvēti visi Latvijas novadi, kā arī (nedaudz nosacīti) Igaunija un Lietuva. Suiti uzaicināti koncertu gan atklāt, gan pabeigt, tāpēc 20 minūšu priekšnesumu nācies sadalīt divās daļās.

 

Attēlā:

Suitu sievas festivāla gājienā pa Klaipēdas ielām.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi