Aizvērt

Divi koncerti: vieglums un smaids

2016. gada 28. jūlijā, 15:41
Raksta autors: Dina Poriņa
Divi koncerti: vieglums un smaids
Foto: Andra Grasmaņa arhīvs
Tikai ar pozitīvām emocijām – tā divos koncertos kopā ar Pāvilostas festivāla Zaļais stars dvēseli, komponistu Uldi Marhileviču piedalījušies arī Kuldīgas kamerkoris Rāte, jautrās mūzikas grupa Montana un skrundenieks Jānis Buķelis apvienībā „Līvi” un Buks.

Ar maigu pieskārienu

 

Rāte piektdienas vakarā Sakaslejas baznīcas dārzā dziedāja labdarības koncertā. Tāds notiek jau kopš 2008. gada, kad restaurētas ērģeles un ar baznīcas ērģeļu fonda atbalstu klausītāju ziedojumi tiek apkurei, klimata sistēmai vai citām dievnama vajadzībām. Jau pavasarī, kad U.Marhilevičs piekrita Rātes aicinājumam kopā uzstāties Kuldīgas dzīrēs, koris saņēma ielūgumu nedēļu vēlāk kuplināt viņa rīkoto koncertu Sakaslejā. Tur Rāte dziedāja arī vairākas U.Marhileviča melodijas, tostarp ar operdziedātāju Nauri Puntuli.

Kā atzina koristi, šī bija iespēja būt uz skatuves kopā ar iemīļotiem mūziķiem, kā dziedātāju Ievu Akurateri, ģitāristu Aivaru Hermani, tenoriem N.Puntuli, Guntaru Ruņģi un Miervaldi Jenču, vijolnieku Dzintaru Beitānu, un vienkārši ļauties viņu snieguma baudījumam. Programmā kā allaž iesaistīti Pāvilostas talanti – jaunās dziedātājas un šoreiz arī meitenes ērģelnieces. Vasaras nakts romantiku krāšņi papildināja videoprojekcijas uz baznīcas sienām.

Šim koncertam vienmēr raksturīga īpaša trausla, sirsnīga, meditatīva gaisotne. Koriste Iveta Eglīte secina: „Tas skāra gan klausītāju, gan dziedātāju dvēseles stīgas. Burvīga vieta un fantastiski mākslinieki.” Bonija Lasmane: „Jutos garīgi piepildīta. Atmosfēra – mājīga un gaiša.” Bet diriģents Andis Groza saka: „Tas ir Marhila fenomens un viņa mūzikas pievilcība – vienkārši neticami vērot, kā nedēļas nogalē, kad Latvijā notiek visādi festivāli, cilvēki no dažādām vietām nepārtrauktā straumē plūda uz baznīcas dārzu. Priecājos, ka arī man un Rātei bija iespēja to piedzīvot.”

 

Montana aiziet uz urrā!

 

Pavisam citāda, tomēr tā pati savējo izjūta valdīja sestdienas vakarā Pāvilostas pludmalē, kur rokkoncertā U.Marhilevičs sarīkoja, kā pats saka, draugu ballīti. Ar hitiem, kuriem, līdzi dziedot, vārdus zināja dažādu paaudžu ļaudis, klausītājus prata iekarsēt gan tādas mūžam jauneklīgas skatuves leģendas kā Viktors Lapčenoks, Olga Rajecka, Guntis Veits, Liepājas brāļi u.c., gan smagās mūzikas grupas, kā Līvi ar jauno solistu Jāni Buķeli, Colt ar Ati Ieviņu un Aiju Andrejevu. Arī te vienmēr uzstājas pa īstam un gandrīz vietējie: Pāvilostas meitenes, vējdēlistu grupa Bezvējš u.c.

Bet pašiem negaidīti par koncerta kulmināciju kļuva Kuldīgas jautrās mūzikas grupa Montana ar solistu (ikdienā mācītāju) Mārtiņu Burki-Burkevicu. Kantrī stilā un ar veselīgas pašironijas devu izpildot populārās dziesmas Nāc dejot! (Linga), Uzmini nu! (Jānis Strapcāns), Mazcenas mobilais (duets Sandra), Jūrmala (A-Eiropa), Sērfings (dzied Ingus Pētersons) u.c., kuldīdznieki publiku pilnīgi uzspridzināja un loģiski aizveda līdz salūtam pusnaktī.
„Ļoti labas izjūtas. Riktīgi uzrāva!” smej M.Burke-Burkevics, kaut atzīst – pirmoreiz tik plašas publikas priekšā justs satraukums. Turklāt Arta Šimpermaņa un Gata Lagzdenieka vietā (viņi ar Rumbas kvartetu uzstājās citur) bundzinieka lomā ātri iejuties liepājnieks Jānis Šnipke, bet bandžo spēlējis Mārtiņa radinieks, balss treneris Arturs Burke no Kuldīgas. Tomēr bažām nav bijis pamata – U.Marhilevičs pēc tam jokojis, ka nācies uzklausīt pārmetumus, kāpēc koncerta galvenā grupa dziedājusi tik maz... Un Montana jau nolīgta nākamajam Zaļajam staram.

Abos festivāla pasākumos apbrīnojams bija namatēva azarts un izturība, uz sintezatora pavadot teju katru izpildītāju. Pludmalē U.Marhilevičs uz skatuves atradās vismaz piecas stundas, beigās ballīti vēl turpinot ar jūras dziesmu popūriju.

 

Attēlā:

Sakaslejas baznīcas nakts koncerta fināls: Kuldīgas kamerkoris Rāte, mūziķi Ieva Akuratere, Aivars Hermanis, Uldis Marhilevičs, Dzintars Beitāns, Modris Laizāns, Ivars Kalniņš, Trīs tenori, Pāvilostas jaunie talanti un ērģeļu fonda vadītāja Kristīne Grasmane.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi