Aizvērt

Darbs smiltīs, izklaide un saulriets

2016. gada 31. jūlijā, 10:39
Raksta autors: Vija Zariņa
Darbs smiltīs, izklaide un saulriets
Foto: Kuldīgas mākslas skolas arhīvs
Tradicionāli arī kuldīdznieces kuplināja 21. Starptautisko smilšu skulptūru festivālu Zelta smilšu grauds, kas otro gadu notika Ventspils pludmalē, nevis kā iepriekš Pāvilostā.

Divas komandas

Festivāla radītājs un ilggadējais rīkotājs ir bijušais Pāvilostas mākslas skolas direktors Zigmunds Vilnis.

Dalībnieki varēja pieteikties ģimeņu vai hobija grupā, bet pamatekspozīciju veidoja Latvijas mākslas skolu komandas no Aizputes, Kuldīgas, Ķekavas, Priekules, Ventspils, kā arī viesi no Rietavas (Lietuvas). Skulptūras par dabas tēmu veidoja arī Latvijas pieaugušie mākslinieki Anda Lieģe, kuldīdzniece Danute Sīle, Pauls Spridzāns un Zīle Ozoliņa-Šneidere, savukārt centrālās figūras autors bija pasaulē atzītais tēlnieks no Maskavas Sergejs Celebrovskis.
D.Sīle Ventspilī ieradās vēl pirms savām audzēknēm, lai birstošajā materiālā iemiesotu ideju Putniņu salidojums: „Nesen biju radu salidojumā un izjūtas izpaudu skulptūrā. Kad ieradās manas skolnieces, divas komandas, darbu turpinājām. Paldies meiteņu vecākiem, kuri bija gatavi palīdzēt sagatavot materiālu.”

 

Idejas īstenotas

Konkursa grupā, pavisam nedaudz atpaliekot no trim godalgotajām, 4. vietu ieguva Janas Brūveres, Maijas Goldbergas un Elīzas Ansones veikums, kurā parādīts, kā bites no ziediem iegūst cilvēkiem tik nepieciešamo medu. Savukārt hobija grupā startēja Ievas Valdmanes ideja, kā no iedēstītas zīles izaug zīmulis. Ievai palīdzēja Lineta Zīberga un Krista Šneidere. D.Sīle: „Sacensība ir tikai viena konkursa daļa, un es esmu ļoti apmierināta, ka meitenēm bija pašām sava filozofija un idejas, kas veiksmīgi tika realizētas.”

Smilšu skulptūras top jūras krastā, kur mākslinieki pakļauti laika kaprīzēm, un laiks bijis diezgan neparasts: debesis pārvilktas ar mākoņu vāku, tomēr visi pamatīgi iedeguši, kādu brīdi sacēlies vējš, un šķitis, ka tas skulptūrām nodarīs pāri, tomēr viss beidzies laimīgi. Daba lutinājusi ar brīnišķu saulrietu, kad saules ripa izslīdējusi no mākoņu gūsta, savukārt organizatori padomājuši ne vien par darbu, bet arī izklaidi: par sadraudzības vakaru, dejām un karaoki. Beigās veidotas arī ugunsskulptūras.

 

 

Attēlā:

Kuldīdznieču Janas Brūveres, Maijas Goldbergas un Elīzas Ansones veikums smilšu skulptūru konkursā Zelta smilšu grauds Ventspilī.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi