Aizvērt

Ar vietējā un ciemiņa acīm

2016. gada 4. augustā, 15:54
Raksta autors: Juris Lipsnis
Ar vietējā un ciemiņa acīm
Foto: Juris Lipsnis
Alsungas novada muzejā skatāma kāda gleznu izstāde, kurai dots lakonisks nosaukums – Alsunga.

Tas ir divu mākslinieku kopdarbs – autori ir Sv. Miķeļa draudzes prāvests Gatis Mārtiņš Bezdelīga un krievu gleznotājs Aleksandrs Ņekrasovs no Sanktpēterburgas, kuru prāvests uzskata par savu skolotāju.

„Sapņiem jāļaujas,” atklāšanā teica muzeja vadītāja Inga Bredovska. „Savulaik sapņoju par izstādi, kurā būtu vairāku mākslinieku darbi ar Alsungas ainavām, un nu tas piepildījies.”

„Manuprāt, ir svarīgi kādreiz uz ierasto vidi paskatīties no svešinieka skatupunkta,” izstādes ideju skaidroja G.M.Bezdelīga. „Šādu iespēju alsundzniekiem sniedz Aleksandrs Ņekrasovs, kurš Kurzemē ir biežs viesis, tostarp Alsungā. Viņa gleznas parāda, kādas vērtības mūsu ikdienā saskata citi – paši tās varbūt pat nepamanām. Alsundznieki gan prot savas vērtības izcelt, gan paši par tām priecājoties, gan citiem rādot.”

Prāvesta darbu vidū ir vairākas ainas no maija lūgšanu vakariem pie ceļmalu un māju krustiem, savukārt A.Ņekrasovs pievērsies galvenokārt ciemata ainavai. „Alsungas muzejā esmu viesojies vairākkārt, un man šeit ļoti patīk izstāžu zāle, kā arī muzeja vadītāja Inga,” teica viesis. „Manuprāt, muzejam ir visas iespējas pārtapt par vietējo kultūras centru. Esmu sajūsmā arī par Alsungu un ezeru, pili un baznīcu, kas to rotā. Šī vieta pievelk – kā hipnozē, kurai nevar pretoties.”
Izstādes atklāšana sakrita ar A.Ņekrasova dzimšanas dienu, un zīmīgi, ka šai mirklī kopā ar viņu bija dzīvesbiedre Anastasija un meita Aļona.

 

Aleksandrs Ņekrasovs dzimis 1955. gadā. Beidzis V.Muhinas Ļeņingradas Augstāko mākslas rūpniecības skolu. Izstādēs piedalās kopš 1985. gada, kad sāka gleznot darbus par evaņģēliju tematiku. 1986. gadā Puškinā izveidojis glezniecības darbnīcu bērniem un pieaugušajiem, kuru vada joprojām. Kopš 1996. gada vada valsts muzeju Carskoseļskaja koļekcija. No 2001. līdz 2005. gadam pasniedzis glezniecību Baltijas institūta dizaina katedrā, bet kopš 2003. gada vada nodarbības reabilitācijas centrā cilvēkiem ar mentāliem traucējumiem.

 

Attēlā:

Mirklis no izstādes atklāšanas Alsungas muzejā – gleznošanā Gatis Mārtiņš Bezdelīga un Aleksandrs Ņekrasovs ir gan kolēģi, gan draugi.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi