Aizvērt

Vizmas vizmo Kuldīgā

2016. gada 9. augustā, 15:33
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Vizmas vizmo Kuldīgā
Foto: Vizmas Lejiņas arhīvs
Sestdien Kuldīgā un Rendā pulcējās 36 Vizmas no visas Latvijas. Šis bija jau 23. vārdamāsu un viņu tuvinieku salidojums.

Kuldīgas Vizmai Lielmanei to rīkot palīdzēja rendenieki Andris Egliens ar meitu Lienu Riekstiņu. Liena pastāstīja, ka kopš mammas Vizmas Eglienas nāves pirms četriem gadiem tēvs vēl aizvien apmeklējot visus Vizmu salidojumus, tādēļ mūspusē notiekošajā iesaistījies jo aktīvi. Lienas mamma Vizmu salidojumos piedalījusies jau no devītās kopā nākšanas reizes, neizlaižot nevienu gadu.

Salidojumi katru gadu notiek citā pilsētā. Liena atceras, ka iepriekšējo reizi Kuldīgā Vizmas nākušas kopā pirms 11 gadiem: „Šoreiz starp 36 vārdamāsām piecas bija pirmo gadu. Pavisam maziņas Vizmiņas nav pievienojušās, bet ir tādas, kas salidojumus apmeklē jau kopš trīs gadu vecuma.”

Jautāta, kādēļ Vizmas kopā nāca Askoldu un Aismu dienā, V.Lielmane atbildēja: „Mūsu vārdadienai tuvākajā nedēļas nogalē Kuldīga tāpat būs pilna ar viesiem – notiks taču pusmaratons. Dažkārt cilvēkiem šķiet, ka no tāda salidojuma jau nekā nav. Bet tās Vizmas, kas Kuldīgā piedalījās pirmo reizi, bija vienkārši sajūsminātas. Vizma no Rojas atzinās, ka pat nav varējusi iedomāties, ka viss būs tik sirsnīgi. Kad sanākam kopā, jūtamies gluži kā mīļas māsas. Esmu piedalījusies 11 salidojumos, uz pirmo mani aizveda Rendas Vizma.”

Izstaigājušas Kuldīgas skaistākās vietas, Vizmas izbraukušas arī ar vilcieniņu Ludis, Kūravas pagalmā cepušas sklandraušus alsundznieces Rutas Sokolovskas vadībā, apskatījušas, kā vecajā rātsnamā darbojas audējas. Pievakarē visas devušās uz Rendu, kur noticis skaists koncerts un balle. Rendā Vizmas sveica deju kolektīvs, māsiņas Ilva un Sintija Ešenvaldes spēlēja flautu un saksofonu, uzstājās arī Vizmu koris.

Salidojumu aizsācēja ir Vizma Zandersone no Dobeles, pirmajā reizē kopā sanākušas desmit vārdamāsas. Kur notiks nākamais salidojums, vēl neesot skaidrs, to Vizmas varēs uzzināt sociālajos tīklos, bet 25. gadskārtu visas svinēšot Rūjienā.

 

Attēlā:

Rendas kultūras namā uzstājas Latvijas Vizmu koris.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi