Aizvērt

Pirmais kā eksperiments

2016. gada 11. augustā, 14:07
Raksta autors: Vija Zariņa
Pirmais kā eksperiments
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgā ar izstādi aizvadītas pirmās vairāku dienu radošā dizaina darbnīcas, kas kļūs par ik vasaras tradīciju. Gaismas objektus vienoja tēma Ilūzija. Līdz 21. augustam Kuldīgā, Pils ielā 2, skatāmi gaismas un vides objekti.

„Ir daudz, ko rādīt”

„Es to uztveru kā eksperimentu, bet pēc piecu dienu darba mums ir tiešām daudz, ko rādīt. Un ilūzijas klātbūtni ikviens noteikti izjutīs,” izstādes atklāšanā Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā sacīja Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) prakses vadītāja Ilze Kundziņa. Vienu no divām gaismas objektu darbnīcām vadīja pasaulē pazīstams dizainers, uzlecošā zvaigzne no Japānas Arihiro Mijake, vides dizaina objektu darbnīcu – I.Kundziņa un viņas dzīvesbiedrs, interjera arhitekts Mareks Birznieks. I.Kundziņa lielu paldies teica SIA Vizulo pārstāvjiem, kuri gādāja par LED apgaismojuma elementiem un palīdzēja māksliniekiem tikt galā ar tehniskām problēmām. Savukārt Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums bija atvēlējis darbnīcas, kur skolotājs Renārs Sakne palīdzēja daļai radošo ieceru iegūtu reālu veidolu.

„Ļoti aizraujoši! Tiku darbnīcā pie japāņu dizainera, tā bija unikāla iespēja. Viņš rādīja savu domāšanas veidu, ko nevar izlasīt nevienā grāmatā. Piemēram, caur savu prizmu izbaudīju klasisko atziņu, ka dizains var saplūst ar interjeru, un tad tas ir ļoti maigs, bet var iet citu ceļu, kad objekts ir spilgts, enerģisks, centrālais punkts,” stāsta rīdziniece, datorgrafiķe un LMA funkcionālā dizaina maģistrantūras studente Gundega Kalendra. Viņas rokām tapusi gaiša kubveida lampa Noķert iedvesmu, kurā spēlējas nenotveramais: krāsa, gaisma un ēnu vijumi.

 

Pilnīgi citi principi apgaismojuma pasaulē

Darbnīcu vadītājs A.Mijake Eiropā strādā jau 15 gadus, viņa dzīve rit starp Itāliju un Somiju, bet klienti dzīvojot Itālijā, Somijā, Zviedrijā, Japānā. Viņš pārstāv arī pasaulē pazīstamo zīmolu Moooi. „Iecerēju, ka Kuldīgas darbnīcas dalībnieki savos dizainos saglabās vienkāršību kā materiālu, tā radošā risinājuma izvēlē. Tas saistīts arī ar laika limitu. Galvenais uzdevums – iepazīties ar LED tehnoloģiju izmantojumu. LED mūsdienās maina dizaina pasauli. Pilnīgi citi apgaismojuma principi, nav jāmaina spuldze, Eiropā vairs tās nepārdod, un gaismas ķermeni ar LED tehnoloģijām iespējams lietot 15, 20 gadu. Līdz ar to pilnīgi jāmaina arī dizaineru domāšana. Tā ir fantastiska iespēja domāt daudzveidīgi, jo LED ir mazs punktiņš, ko ievietot lampā.” Ja būtu jārada Kuldīgas iespaidu dizains, viņš paņemtu plato ūdenskritumu, kas esot kā pakāpiens.

Savukārt M.Birznieks uzsvēra, ka latviešu dizains nav pilnīgi svešs lielajai pasaulei, tomēr tāda viļņa, uz kā šobrīd atrodas nīderlandieši un beļģi, pie mums vēl neesot; tātad ir mērķis, uz kuru tiekties.
 

Attēlā:

„Dzīve Kuldīgā pēc Milānas burzmas un darba steigas bija kā atsvaidzinošas brīvdienas,” stāstīja japāņu dizainers Arihiro Mijake.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi