Aizvērt

Vieno māksla un jūra

2016. gada 12. augustā, 14:04
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Vieno māksla un jūra
Foto: Aivars Vētrājs
„Līvija Rezevska savulaik novēlēja, lai šīs mājas durvis vienmēr būtu vaļā profesionāliem māksliniekiem, arī amatieriem un vienkārši labiem cilvēkiem,” tā gleznotāju Olitas Gulbes un Andreja Ģērmaņa darbu izstādes atklāšanā teica izstādes rīkotāja Antoņina Valeiņa.

Pateicoties viņai un biedrībai Līvija, L.Rezevskas izstāžu zālē katru mēnesi skatāma cita ekspozīcija. „Piezvanīju Olitai un Andrejam, un viņi uzreiz piekrita, neizvirzot nekādus noteikumus. Jo lielāks mākslinieks, jo pieejamāks,” piebilst A.Valeiņa.

 

„Jūrmalciems ir mūsu Parīze”

 

Mākslinieki dzīvo pie jūras, jūra ir viņu daiļrades vienojošais motīvs. Regulāri piedalās plenēros dažādās Latvijas malās. „Jūrmalciems kļuva par mūsu Parīzi. Kad 90. gados tur iebraucām, tur bija tāds askētisms un reizē tāds skaistums! Tas ir tik fascinējoši!” teica O.Gulbe un pastāstīja par saviem mīļākajiem gleznu sižetiem – Jūrmalciema vecajām laivām, jūrmalas ainavām un rozīgajām kāpu smilgām, ceriņiem, olu čaumalām un ķiršiem. Viņas darbiem, kas vienmēr gleznoti no dabas, raksturīgs sievišķīgi maigs romantisms, toņu nianses. „Gleznoju tikai to, kas man patīk. Esmu beigusi Mākslas akadēmijas monumentālās glezniecības nodaļu pie Induļa Zariņa, bet tagad esmu tīrs stājnieks (stāj-glezniecības pārstāve – aut.),” viņa teica un aizrautīgi stāstīja par to, cik skaistas ir zivju ādiņas un mirdzošās zvīņas, ko O.Gulbe daudz atainojusi. Māksliniece nāk no zvejnieku dzimtas, dzimusi un augusi pie jūras.

 

Plenēri visā Latvijā

A.Ģērmanis par saviem darbiem saka: „Uz Kuldīgu atvedu plenēros gleznotās ainavas. No mūsu dzīvesvietas – Bigauņciema – ir tikai viena, tad ir Liepāja, Pāvilosta, izņēmums ir viena – Izstādes atklāšana –, kur ir uzgleznots bagātīgi klāts galds. Tāds pats kā saimniece sagādājusi šeit.” A.Ģērmanis atcerējās plenērus padomju gados, kad māksliniekus uzņēma un izmitināja kolhozi, bet arī tagad abi bieži vien dodas gleznot plenērā: „Viena nedēļa Liepājā, otra – Sēlijā, vēl viena – Rīgas jūrmalā un Jūrkalnē... Tā mēs sadraudzējamies ar cilvēkiem, kaut ko jaunu redzam un gleznojam.” 
Izstāde būs skatāma līdz 9. septembrim.

 

Attēlā:

Gleznotāju Andreju Ģērmani izstādes atklāšanā sveic viņa studiju biedrs mākslinieks Valdis Līcītis. Apsveikumus pieņem arī māksliniece Olita Gulbe (no labās).

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi