Aizvērt

Radošums un degsme jaunā kvalitātē

2016. gada 16. augustā, 15:21
Raksta autors: Krista Papēde
Radošums un degsme jaunā kvalitātē
Foto: Krista Papēde
Ar pateicību vietējiem, dalībniekiem un pasniedzējiem sestdien Kuldīgas Mākslas namā tika atklāta 11. Starptautiskās fotogrāfijas vasaras skolas (ISSP) noslēguma izstāde.

Kā ierasts, ISSP augusta sākumā pulcēja vairākus desmitus dokumentālās un mākslas fotogrāfijas entuziastu no visas pasaules, kuriem tika dota nedēļa, lai nozarē atzītu meistaru vadībā izstrādātu savus projektus, kuru temats atbilst kādai no dalībnieka izvēlētajām sešām meistarklasēm. Jau sesto gadu fotogrāfijas skola norisinājās Pelčos, un, kā ierasts, tajā aktīvi iesaistījās gan pagasta, gan Kuldīgas un citu apkārtējo vietu iedzīvotāji, pārtopot par modeļiem, stāstniekiem, gidiem vai vienkārši vidutājiem starp atšķirīgām kultūrām un valodām. Savukārt trešo gadu īpaša – septītā – meistarklase tika rīkota vietējiem, kurus ieinteresējusi fotogrāfija, par šīs reizes vadmotīvu izvēloties leģendas no Pelču dzīves.

 

Apvieno spēkus

Viesus un dalībniekus sveicot izstādes atklāšanā, ISSP vadītāja Jūlija Berkoviča uzsvēra, ka šogad ISSP iegājusi jaunā kvalitātē un arī izstāde veidota nedaudz atšķirīgi no citām reizēm: četrās meistarklasēs dalībnieki bija nolēmuši apvienot spēkus un vairāku atsevišķu ieceru vietā attīstīt kopdarbu, kurā sava artava katram grupā iesaistītajam fotogrāfam. Taču vienlaikus nekur nav pazudušas pēdējos gados iecienītās vizuālā materiāla formas, kā fotogrāmatas, videoprojekcijas, vēsturiskais un ģeogrāfiskais izpētes darbs ar kartēm. Gluži otrādi, tās vēl labāk iekļaujas kopējā izstādes atmosfērā.

Skolas rīkotājiem novada vārdā pateicās pašvaldības kultūras speciāliste Terēza Strauta un Kuldīgas aktīvās atpūtas centra vadītājs Artis Gustovskis, kurš pats ISSP absolvēja 2014. gadā. „Domājot par ISSP, prātā nāk trīs vārdi: radošums, degsme un mīlestība,” viņš teica, un šīs fotogrāfijas skolai piemītošās īpašības vakara gaitā izcēla arī vairāki fotomeistari.

 

Negaidīta individuālā pieeja

 

Izstādē pārstāvēto žanru klāsts ir gana plašs. Par vienu no apmeklētājus saistošākajām sērijām uzskatāms Sanktpēterburgā dzīvojošā Filipa Beloborodova veikums, kurā viņš ar dažādu gaismas filtru palīdzību izgaismojis modeļu – citu ISSP dalībnieku – sejas, parādot savu individuālo skatījumu uz katru no portretējamajiem. „Man bija vajadzīgs darbs tumsā, ar gaismām, bet negribējās nekādu ainavu. Portretu ideja ir tāda, ka šeit, ISSP, esam daļa no veseluma, bet tajā pašā laikā katrs ar savām domām, emocijām. Apsēdināju modeļus tumšā telpā, uzliku kameru uz statīva un slēdža ātrumu iestatīju uz divām minūtēm. Tad ņēmu mazu lukturīti, liku klāt krāsu filtrus un uz modeļu sejas veidoju dažādus zīmējumus. Neviens tajā brīdī nesaprata, kas notiek, un, kad parādīju rezultātu, reakcija bija: „O, nemaz negaidīju ko tādu!”” laikrakstam atklāja autors, kurš ikdienā galvenokārt nodarbojas ar ēdiena fotografēšanu komercnolūkiem un savu māksliniecisko pusi fotogrāfijā atklājis vien samērā nesen.

ISSP noslēguma izstāde Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma līdz 8. septembrim. Jāpiebilst, ka daļa darbu rudenī tiks izstādīti arī Pelčos.

 

Attēlā:

Izstādes atklāšanā ikviena grupa tika aicināta dažos vārdos raksturot spilgtāko ISSP nedēļā piedzīvoto. Attēlā: meistarklases Pelču leģendas dalībnieces – pelčenieces Sindija Rudzika un Ingrīda Pulekse – kopā ar savām pedagoģēm – fotogrāfēm Aneti Skuju un Viku Ekstu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi