Aizvērt

Atkal augstas raudzes koncerti

2016. gada 23. augustā, 16:23
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Atkal augstas raudzes koncerti
Foto: Aivars Vētrājs
Šogad festivāls Via Baltica kuldīdzniekiem dāvināja trīs izcilus un ļoti dažādus bezmaksas koncertus.

„Biju uz diviem: Mākslas namā un domes zālē. Tie bija brīnišķīgi!” saka kuldīdzniece Anita Gotfridsone. „Mūzika ļoti interesanta, un gaisotne – sirsnīga. Koncertā Bēthovena vēstules pievienotā vērtība bija Oresta Silabrieža un klarnetista Egila Šēfera komentāri un saskarsme ar publiku. Ir tik interesanti kaut ko jaunu uzzināt par komponistu, sevišķi, ja tas tiek stāstīts tik vienkārši, ka jūties savējais.”

Uz pirmo koncertu Demokrātiskā laikmetīgā mūzika, kas notika Mākslas namā, publikas nebija daudz, toties tā sirsnīgi uzņēma klavieru kvartetu Quadra: Arvīdu Zvaguli (vijole), Pēteri Trasunu (alts), Rihardu Plešanovu (klavieres) un Kārli Klotiņu (čells).

Abi pārējie koncerti – Bēthovena vēstules ar E.Šēferu (klarnete), Daci Zālīti (čells), Tomu Ostrovski (klavieres), muzikologu O.Silabriedi un Vasaras pērles ar pianisti Lieni Circeni un čellistu Ivaru Bezprozvanovu – pulcēja daudz klausītāju.

„Kuldīgā pasākumus rīkojam ceturto reizi, bet šīgada jaunums līdztekus koncertiem un izstādēm ir kino,” saka organizatore Dace Bluķe. „Esam iecerējuši kino sadaļu paplašināt un rādīt Baltijas valstu filmas par neatkarības atgūšanu.” Šogad Via Baltica piedāvāja divas izstādes un astoņus džeza un kamermūzikas koncertus Liepājā un Kuldīgā.

 

Attēlā:

Klavieru kvartets Quadra tik ļoti sajūsmināja Kuldīgas klausītājus, ka mūziķi tika izsaukti atkal un atkal. No kreisās: Arvīds Zvagulis, Rihards Plešanovs, Pēteris Trasuns un Kārlis Klotiņš.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: