Aizvērt

Viena diena Kuldīgā

2016. gada 6. septembrī, 17:02
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Viena diena Kuldīgā
Foto: Aivars Vētrājs
Sestdien Kuldīgas ielās devās gandrīz 30 fotogrāfu – fotoklubs Divas upes rīkoja vienas dienas akciju nolūkā dokumentēt notikumus, ēkas, vietas un ļaudis.

Piedalījās Divu upju fotogrāfi un viņu draugi no citiem Latvijas klubiem (Rīgas, Ventspils, Ķekavas, Ogres), kā arī nejauši piebiedrojās kuldīdznieki, kuriem patīk fotografēt savam priekam. Dalībniekus nebiedēja pat brīžiem spēcīgais lietus. No viesiem visvairāk bija ogrēnieši, ar kuriem mūsējie fotojomā sadarbojas vairāk nekā 45 gadus. Pirms mēneša pie viņiem bijusi līdzīga zibakcija Viena diena Ogrē.

Kā atzina organizators Artis Gustovskis, iemūžināti interesantu cilvēku portreti, dažādu profesiju pārstāvji darbā, pilsētas skati un notikumi, tostarp pat unikāli. Kā vienu no tādiem A.Gustovskis min zvanu maiņu katoļu baznīcā. „Katru dienu tas nenotiek, fotogrāfam pilnīgi nejauši gadījies būt klāt vēsturiskā brīdī. Lielākajai daļai patīk smukumbildes, mākslas foto. Bet šādas akcijas jeb miniplenēra būtība ir fiksēt to neatkārtojamo, kura vērtība parādīsies pēc 10–20 un vairāk gadiem.”

Tā kā Kuldīga asociējas arī ar kaķiem, katram bija jāuztaisa pašiņš ar šo mājdzīvnieku. Tāpat neformāli tika lūgts kāda kuldīdznieka portrets – tā ir kluba Divas upes šīgada tēma, ko atbalsta pašvaldība. Darbi būšot redzami izstādē decembrī. Viss akcijā iegūtais pēc apstrādes un papildu informācijas ievākšanas tiks nodots muzejam, būs izstāde. Plānots pēc laika akciju atkārtot, lai fiksētu, kā dokumentētās vietas un cilvēki mainījušies.
 

Attēlā:

Lai vienas dienas akcijā Kuldīgā visi fotogrāfi nedotos iemūžināt vienu un to pašu vietu, vispirms notika objektu izloze.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi