Aizvērt

Dzeja mīt visur

2016. gada 9. septembrī, 16:28
Raksta autors: Vija Zariņa
Dzeja mīt visur
Foto: Aivars Vētrājs
Piektdien Kuldīgas ielās, laukumos un baznīcās valdīja dzeja. Gan rāma, gan pārsteidzoša un provocējoša. Gleznās, ziedos un fotomirkļos tverama.

„Ideju netrūkst, un galvenais – man ir lieliski palīgi: Kuldīgas kultūras centra (KKC) kolektīvs, amatierteātris, bibliotēka un studija Kuldīgas palete,” sacīja KKC projektu menedžere Ance Priede, kura Dzejas dienas pie mums organizē otro gadu. „Jo tālāk ejam, jo provokatīvāki kļūstam – darām to, ko citi nav uzdrošinājušies. Manuprāt, tas ir viens no mākslas uzdevumiem – izaicināt.”

Tam visvairāk atbilda akcija Provokācija Liepājas un Mucenieku ielā: amatierteātra aktrise Inese Afanasjeva, tērpusies baltā, izmantojot balti saklātu gultu, lasīja Liepājas autores Kristīnes Austeres dzeju. „Performance,” atteica uzrunātais rīdzinieku pāris cienījamos gados. Vien pāris dāmu uzmanīgi klausījās, sekojot līdzi gultai, kas pārvietojās pa ielu, bet vairums pārsteigumā uzmeta acis un aizsteidzās savās gaitās.

Mulsinošs bija arī dzejas telefons Rātslaukumā uz postamenta. Ejot tālrunim garām, tas ik pa brīdim iezvanījās, un daudzi ķēra kabatā pēc sava mobilā. Bet atlika vien pacelt šo, uz paaugstinājuma nolikto, lai klausulē sadzirdētu režisores Daces Priedes runātas dzejas rindas.

Kā allaž Dzejas diena domāta visām paaudzēm. Skrundenieces Intas Kamparas vārsmu lasījums Rātslaukumā un grupas Jorspeis priekšnesums katoļu baznīcā veidoja garīgo vertikāli, bet Dzejas vakariņas Strautu ielā saistīja ar daudzveidību.

Vairākus gadus Kuldīgas autoostā notiek dzejas lasījumi Sirds uz perona, šoreiz tur biļeti līdz paralēlei bija nopirkuši Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Centra vidusskolas un ģimnāzijas jaunie autori.

Vienlaikus ar kuldīdzniekiem 19.00 sirdi uz perona atklāja vēl citās Latvijas pilsētās un pat tālajā Bergenā, Norvēģijā. Tā ir Dzejas dienu akcija, kas aizsākta 2011. gadā Tukumā.

 

Attēlā:

Dzīve un dzeja dažkārt ir sirreāla – to uzskatāmi parādīja arī Kuldīgas kultūras centra amatierteātra aktrise Inese Afanasjeva, Liepājas ielā lasot emocionālo un personisko liepājnieces Kristīnes Austeres dzeju.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi