Aizvērt

Vieno interese par mākslu

2016. gada 13. septembrī, 15:40
Raksta autors: Antra Grīnberga
Vieno interese par mākslu
Foto: Antra Grīnberga
Līvijas Rezevskas skulptūru muzejā Kuldīgā pagājušo ceturtdien ciemojās gleznotāji, kuri visu nedēļu bija piedalījušies plenērā Jūrkalnē.

Pašlaik izstāžu zālē apskatāmas Olitas Gulbes-Ģērmanes un Andreja Ģērmaņa gleznas, tāpēc, esot tik tuvu pilsētai, A.Ģērmanis pārējos plenēra dalībniekus uzaicinājis apskatīt gan izstādi, gan pašu muzeju. Tā saimniece Antoņina Valeiņa viesus iepazīstināja ar tēlnieces L.Rezevskas daiļradi, bet augšstāvā varēja aplūkot Ģērmaņu ģimenes veikumu: Andrejs gleznojis galvenokārt jūru un piejūras ainavas, bet Olita – ziedus un kluso dabu.
„Jūrkalnes plenērā esam 12 mākslinieku, lielākoties no Rīgas,” stāsta A.Ģērmanis. „Parasti gleznojam turpat un nekur nebraucam. Jūrkalnē esam otro gadu, pateicoties Kuldīgas uzņēmējam Arturam Cimoškam, kurš mūs uzņem savā Pilsberģu krogā. Laiks ir labs, visiem patīk, katru dienu ražīgi strādājam. Vienu dienu jūrā bija ļoti stiprs vējš, bet pat tas netraucēja. Stāvie krasti ir izcila dabas parādība, gleznās tie vienmēr bijuši un būs iemūžināti.”
Sestdien plenērā tapusī izstāde bija apskatāma Pilsberģu kroga pagalmā, taču daļa darbu atradīsies kafejnīcā. Šogad tie esot īpaši, jo pēc A.Cimoškas lūguma tajos attēloti arī uzņēmuma darbinieki. „Tā kā Jūrkalne ir suitu pagasts, parasti visi glezno suitu sievas un rūtainus lakatus,” stāsta A.Cimoška, „bet dzīve nestāv uz vietas arī kaimiņu novadā, tāpēc gribēju parādīt, cik brīnišķīgi un skaisti cilvēki strādā pie mums. Skatīsimies, kas būs iznācis. Visām sievietēm gleznās būs saktas, jo suitu tradīcijas nelaužam.”
Uzņēmēja un mākslinieku draudzība sākusies ļoti vienkārši. „Pirms divarpus gadiem, kad krogu iegādājos, pēc remonta gribēju tur kaut ko skaistu un atcerējos savus draugus māksliniekus. Pazīstu Skrīveru kultūras nama vadītāju Baibu Dronku, kura arī ir gleznotāja. Sākām ar viņas gleznu izstādi, un viņa pastāstīja, ka pie sevis katru gadu rīko plenēru, un tā nu iznācis, ka mākslinieki, kuri agrāk brauca uz Skrīveriem, otro gadu ir Jūrkalnē,” teic Pilsberģu kroga īpašnieks A.Cimoška.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi