Aizvērt

Savienot nesavienojamo

2016. gada 20. septembrī, 14:47
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Savienot nesavienojamo
Foto: Aivars Vētrājs
Lietuviešu mākslinieka Lina Ļandzberģa izstāde Uzlīmes un zīmes Kuldīgas Mākslas namā ir mākslinieka pirmā personālizstāde Latvijā un, kā viņš pats atzīst, diezgan plaša – izstādīts vairāk nekā 20 darbu.

Ar latviešu māksliniekiem un šīs izstādes kuratoru Uldi Pētersonu L.Ļandzberģim sadarbība sākusies apmēram pirms pieciem gadiem lielajā mākslas mesē Art Vilnius. „Pēc tam mūsu radošais ceļš vairāk vai mazāk bijis kopīgs – bijušas jau sešas septiņas kopīgas izstādes. Tā kā esmu Lietuvas Mākslinieku savienības glezniecības nodaļas vadītājs, tad esmu arī kurators un latviešu māksliniekus bieži piesaistu projektos. Viļņā notika arī Art and Responsibility izstāde, kas bija skatāma arī Kuldīgā. Šogad 24. novembrī rīkojam starptautisku izstādi Viļņas glezniecības triennāle, kurā piedalīsies Andris Vītoliņš un Kristaps Ģelzis,” stāsta L.Ļandzberģis. Mākslinieks atklāj, ka viņam gleznās svarīgākā ir ideja, nozīmju daudzslāņainība:

Manās gleznās saskaras divas pasaules – reālā un nereālā, kas viena otru ietekmē un papildina.

Katrā darbā esmu ielicis savu domu, bet skatītājs tajos varbūt var saskatīt kaut ko pavisam citu.” Viņa gleznas apvieno klasisku, reizēm pat renesanses stila ainavu kā harmonijas esenci ar mūsdienu cilvēkam atpazīstamām zīmēm. Kopā šīs it kā nesavienojamās lietas rada spēcīgu emocionālu iespaidu uz skatītāju, ko vērts izbaudīt.

 

Attēlā:

Izstādes Uzlīmes un zīmes atklāšanā kurators Uldis Pētersons un lietuviešu mākslinieks Lins Ļandzberģis.

 

Izstāde Kuldīgas Mākslas namā skatāma līdz 2. oktobrim.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi