Aizvērt

Ērģeles, kokle un balss

2016. gada 22. septembrī, 14:52
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Ērģeles, kokle un balss
Foto: Aivars Vētrājs
15. Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls, ko rīko organizācija Via Cultura, Kuldīgā klausītājiem piedāvā divus bezmaksas koncertus.

Šovakar 18.00 Sv. Katrīnas baznīcā skanēs programma Pielūgsim mūžīgi!, kurā iekļauta baroka laika komponista, lielmeistara Johana Sebastiana Baha mūzika, Pētera Korneliusa romantisma kompozīcija Mūsu tēvs un latviešu komponistu sakrālā mūzika. Visu darbu tematiskais avots ir gregoriskie dziedājumi, kas paši būs dzirdami tenora Jāņa Kurševa dziedājumā, pie ērģelēm – Kristīne Adamaite.

Pagājušās nedēļas nogalē Sv. Annas baznīcā jau notika koncerts Maestro, tautasdziesma un ērģeles. Uzstājās Ilona Birģele (ērģeles), Biruta Ozoliņa (balss), Anda Eglīte (kokle), kuras apvienojušās, lai klausītājiem dāvātu Romualda Jermaka mūziku viņa jubilejas gadā – 10. jūnijā komponistam, pedagogam, ērģelniekam un ērģeļbūves meistaram apritēja 85 gadi. Koncertā skanēja īpaši šai programmai komponēta R.Jermaka darba pirmatskaņojums, kurā trīs mūziķes latviešu tautasdziesmai rada klausītājiem neierastu skaņu krāsu paleti. Skanēja arī jubilāra solokompozīcijas koklei un ērģelēm, tautasdziesmas un improvizācijas par R.Jermaka mūziku. 

Via Cultura katru gadu kuldīdzniekiem atved arī Baltijas ceļam veltītā festivāla Via Baltica koncertus, kas parasti notiek augustā.

 

Attēlā:

Koncertā Maestro, tautasdziesma un ērģeles Sv. Annas baznīcā kuldīdzniekiem bija iespēja dzirdēt dziedātāju un koklētāju Birutu Ozoliņu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi