Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:24
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

Vai teātris palīdz vienmēr?

2016. gada 29. septembrī, 15:56
Raksta autors: Justīne Smilga
Vai teātris palīdz vienmēr?
Divas dienas Kuldīgā uzņemta īsfilma "Teātris ir visur", kuras pirmizrāde būs 8. oktobrī 11.00 domes zālē, atklājot tāda paša nosaukuma divu dienu skatuves mākslas festivālu.

Filmiņas režisors un festivāla mākslinieciskais vadītājs Jurijs Djakonovs pastāstīja, ka darbs vēl nav pabeigts – materiālu nāksies piefilmēt, visticamāk, Rīgā, jo ne laiks, ne resursi diemžēl neļaujot ilgāk darboties Kuldīgā. „Parasti filmu veido lielāka grupa, šoreiz strādājam divatā ar operatoru Daniilu Pušpuru. Pat neatceros, kā nonācām līdz tam, ka festivāls jāatklāj ar filmu.

 

Gribējām iedziļināties sadarbībā ar kuldīdzniekiem, radīt ko paliekošu gan pilsētai, gan mums, rīkotājiem.

 

Kur vēl filmu varēs redzēt, zināsim, kad tā būs gatava,” teic režisors.

Sadarbība ar kuldīdzniekiem bijusi interesanta: filmēts policijā, Sv. Annas baznīcā, Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā, muzejā, slimnīcas rehabilitācijas nodaļā un kafejnīcā Pagrabiņš.

Galvenās lomas tēlotājs, Nacionālā teātra aktieris Jurģis Spulenieks skaidro: „Filmā esmu aktieris, kurš iekuļas nepatikšanās, visiem piedāvājot problēmas atrisināt kā teātrī, mudinot dzīvi piepildīt ar aktiermeistarību.” Kļūmes gadoties, gan palīdzot mīlas pārītim, gan piestrādājot par oficiantu, arī slimnīcā, kur iznāk satikt pat nāvi.

Kuldīgas amatierteātra aktieris Aigars Blūms piedalījies skatā, kas filmēts Pagrabiņā: „Tā bija jauna pieredze, kaut gan šur tur jau biju filmējies. Protams, gaidu pirmizrādi.

 

Viss teātra festivāls ir tik vērtīgs, lai gaidītu arī to.

 

Noteikti paskatīšos kaut ko jauniešiem piedāvāto, arī Maskavas teātra Teatr na Maloi Bronnoi izrādes. Vēl jāiegādājas biļetes uz Elmāra Seņkova režisēto Liesmojošo tumsu.”

Liels prieks darboties kopā ar humanitārās vidusskolas absolventu J.Spulenieku bija piektklasniekiem un otrklasniekiem. 2. klases audzinātāja Anita Gotfridsone atzina: „Pārliecinājāmies, ka Jurģim ir ļoti grūts darbs – viens dublis, tad vēl un vēl. Arī bērniem jāatkārto tas, ko prasīja režisors. Sākumā bija domāts, ka darbosies tikai puikas, bet, redzot, ka meitenes saskumušas, filmas veidotāji izdomāja kadrus visiem.”

 

 

Attēlā: Filmētājiem durvis vēra Sv. Annas baznīca, un kadrā tika arī draudzes gans Mārtiņš Burke-Burkevics (centrā).

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi