Aizvērt

Skrundā atvērta mākslas studija

2016. gada 29. septembrī, 16:22
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Skrundā atvērta mākslas studija
Foto: Daina Tāfelberga
Trešdien Kalēju ielā 6 svinīgi atklāta Skrundas novada mākslas studija, līdz ar to apgūts pirmais pakāpiens ceļā uz profesionālas ievirzes mākslas skolu.

Studiju vada vizuālās mākslas un mājturības pedagoģe Dace Kudore. Viņa stāsta, ka skrundenieku, kā arī pagastu iedzīvotāju interese bijusi pārsteidzoši liela.

 

Līdz atklāšanai pieteikušies 54 dalībnieki, tostarp 22 pieaugušie.

 

Vakar dalībnieku saraksts vēl papildināts. Turpmāk viss atkarīgs no tā, kā tiks sabalansēts mācību grafiks. Pieaugušajiem nodarbības būs divās grupās, bērniem pēc vecuma: 7–8 gadi, 9–10 gadi un 11–14 gadi. Pagaidām D.Kudore ir vienīgā pedagoģe, tiks aicināti citi skolotāji vizuālajā mākslā, grafikā, plastikā, keramikā. Gan vadītāja, gan dalībnieki atzina, ka mākslas skoliņa ļoti gaidīta, daudzi talantīgi bērni līdz šim braukuši uz Saldu. „Arī pieaugušajiem tā ir jauna iespēja, nevarēju tādu palaist garām,” teica sākumskolas skolotāja Dagnija Grundberga.

Kā skaidro Skrundas novada domes izglītības nodaļas vadītāja Inga Flugrāte, jaundibinātā iestāde nav skola tradicionālā izpratnē, tā ir pieaugušo un bērnu interešu studija, kas dod ikvienam iespēju apgūt jaunas prasmes, pilnveidoties un izpausties mākslas jomās. Tā ir pašvaldības atbalstīta struktūrvienība ar dalībnieku līdzmaksājumu.

Jau pirms vairākiem gadiem pašvaldība sāka apcerēt ideju par mākslas skolu kā izglītības iestādi. Tagad sperts pirmais solis, bet vēl priekšā ne tik viegls process, lai Skrundā varētu darboties licencēta profesionālās ievirzes programma.

Studija atrodas bijušajās sociālā dienesta telpās, kuras šovasar izremontētas. D.Kudore teic, ka lielās intereses dēļ jau jāsāk domāt par paplašināšanos.

 

 

Attēlā: Atklājot Skrundas novada mākslas studiju, tās vadītāja Dace Kudore (vidū no kreisās) aicināja gan lielos, gan mazos dalībniekus kopā veidot pirmo gleznu. Savu roku pieliek sākumskolas skolotāja Dagnija Grundberga no Rudbāržiem.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi