Aizvērt

Slieksnis ir pārkāpts

2016. gada 9. oktobrī, 11:28
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Slieksnis ir pārkāpts
Foto: Aivars Vētrājs
Nedēļas nogalē Kuldīgai pieskārās augstvērtīgas skatuves mākslas vēsmas. Divās piesātinātās dienās kuldīdznieki un pilsētas viesi tika aicināti uz 10 Latvijas un Krievijas profesionāļu izrādēm un izsmalcināti labu latviešu īsfilmu programmu.

Sestdienas rītā, atklājot pirmo starptautisko skatuves mākslas festivālu Teātris ir visur, pasākuma rīkotāja no Skatuves mākslas producentu fonda Dana Čerņecova atzina:

Šobrīd teātris stāv pie Kuldīgas sliekšņa un lūdz kuldīdzniekiem atļauju to pārkāpt.

Pēc tā, kā izpirktas biļetes uz izrādēm, varam spriest, ka atļauja ienākt dota.” Tradīcija rudenī atvest uz Kuldīgu labu skatuves mākslu varētu kļūt ikgadēja, cer D.Čerņecova; īpaši, ja arī turpmāk būs tikpat liela skatītāju un pašvaldības atsaucība.

Viesi no Maskavas teātra Teatr na Maloj Bronnoj, ļāva redzēt, kā krievu klasiku spēlē īsti dramatiskie aktieri, kā arī mācīties būt iejūtīgiem pret slimiem cilvēkiem, un atzina, ka politikai mākslā nav vietas. „Mēs gribam satikt cilvēkus, rādīt viņiem, ko spējam, un redzēt arī paši,” teica režisors Taras Belousovs. „Esam gandarīti, ka esam pirmie jūsu festivāla viesi.

Tikai tādi avantūristi labā nozīmē kā jūs var atļauties rīkot šādus svētkus, paļauties uz jaunajiem skatuves mākslā.

Kuldīga ir pelnījusi, ka top par Baltijas Aviņonu (pilsētiņa Francijā, kur notiek starptautiski teātra festivāli – aut.),” sacīja Maskavas teātra mākslinieciskais vadītājs Sergejs Golomazovs un aktrise Vera Babičeva.

Uz Kuldīgu bija atvestas arī pērnā Latvijas Kultūras akadēmijas festivāla Patriarha rudens labākās izrādes. Liesmojošā tumsa, Stāsti no abām kabatām un laikmetīgās dejas izrāde Rauts jaunos censoņus rādīja tikai labā gaismā. Nepārspēti palika Kuldīgā jau labi pazīstamie Karaliskā improvizācijas teātra spēlētāji, nesot daudz pozitīvu emociju. Bērnus burtiski fascinēja Jāņa Znotiņa režisētā izrāde Kaka un pavasaris.

Vienīgi masku balle Mākslinieku rezidencē un restorānā Bangert’s atklāja, ka šajā mākslā mums vēl jātrenējas, toties vakara gaitā pasākums izvērsās pašu festivāla dalībnieku iespējā rast kopīgu valodu. Bet kino gardēži jutās apmierināti ar spēles īsfilmu izlasi kafejnīcā Tilts.

Vairāk par festivāla norisi un secinājumiem lasiet Kurzemnieka pielikumā Radošā Kuldīga 14. oktobrī.

 

Attēlā:

Jānis Skutelis un Nauris Brikmanis no Karaliskā improvizācijas teātra tepat, Kuldīgā, pirms mirkļa radītā stāstā līdz asarām izsmīdināja atsaucīgos skatītājus.

 

 

Saites uz videofailiem YouTube:

 

Festivāls Kuldīgā Teātris ir visur 2016

 

Karaliskais improvizācijas teātris

 

Dzīres Kuldīgā. „Tu meklē lēnu čali?”

https://youtu.be/BzsyMM7Ok54

 

Dzīres Kuldīgā. Otrais rīts

https://youtu.be/j590Z0IBqy0

Laikmetīgās dejas izrāde Rauts

https://youtu.be/I4dwq_iBxDw

 

Maskavas dramatiskā teātra Na Maloj Bronnoj un Sergeja Golomazova radošo darbnīcu apvienība. Labdarības izrāde Īpašie cilvēki

https://youtu.be/3EJWpjbpKBo

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi