Aizvērt

Suitu kāzas iemūžinātas

2016. gada 18. oktobrī, 15:51
Raksta autors: Juris Lipsnis
Suitu kāzas iemūžinātas
Foto: Dzintars Leja
Suitu kāzu melodijas apkopotas kompaktdiskā "Suitu kāzas. Precību un kāzu dziesmas".

„Doma bija jau sen”

Etniskās kultūras centra (EKC) Suiti izlolotais disks tapis Rīgas ierakstu studijā Lauska, izdots ar 4000 eiro Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Ierakstos piedalījās Suitu sievas, Gudenieku suiti, Maģie suiti, Suitiņi, Suitu vīri un Suitu dūdenieki. „Doma mums bijusi jau sen,” stāsta Suitu sievu dziedātāja, EKC projektu vadītāja Māra Rozentāle. „Turklāt

 

komplektā ar disku varējām izdot bukletiņu ar kāzu tradīciju aprakstu.

 

Ļoti būtiski, ka piedalījās visi dziedošie un muzicējošie suitu folkloras kolektīvi, kuri 30 dziesmas ierakstīja pagājušā gada rudenī gan Alsungas kultūras namā, gan Lauskas studijā. Bet darbu pabeidzām tikai šoruden.”

 

 

Pašu izlolots

„Latviešiem ir divas mūzikas antoloģijas, un abas sākas ar suitu daudzbalsīgo dziedājumu, tātad zinātniekiem, šo antoloģiju autoriem, tas šķitis svarīgs,” saka etnomuzikoloģe, Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Anda Beitāne, kura pasākumā piedalījās kopā ar vairākiem ārzemju studentiem. „Tas bija ļoti vērtīgs gan man, gan studentiem, jo

 

viena lieta – par suitiem stāstīt pie tāfeles vai projektora ekrāna, bet pavisam cita – pašiem redzēt un dzirdēt, kā viņi darbojas.”

 

Diska atvēršana notika pie improvizētiem kāzu galdiem, skanot suitu folkloristu dziesmām un mūzikai. Neizpalika arī tradicionālā apdziedāšanās, kur iniciatīvu uzņēmās Lidijas Jansones vadītie Gudenieku suiti.

 

 

Attēlā: Suitu kāzu diska atvēršanas svētkos Alsungā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi