Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:23
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

"Cantus" iedzied Ziemassvētku disku

2016. gada 1. novembrī, 15:44
Raksta autors: Iveta Grīniņa
"Cantus" iedzied Ziemassvētku disku
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas mūzikas skolas koris "Cantus" vairākas dienas ierakstīja Ziemassvētku kompaktdisku, ko finansē Gēsthahtes iedzīvotājs Francis Huberts Timmermans, bet producē mūzikas producente Francīne Rolfsa, ar kuru kolektīvam ir ilggadēja sadarbība.

„Diskā būs kora zelta repertuārs, arī dziesmas, kas šogad skanēja konkursā Spānijā,” atklāj F.Rolfsa. „Diskā būs arī ansambļa Lucia Voices ieskaņotās dziesmas. Tajā dzied septiņas bijušās Cantus dziedātājas, un pagājušajā gadā, viesojoties Gēsthahtē, viņas klausītājiem ļoti iepatikās.” Šīs apvienības vadītāja Agate Doniņa atklāj, ka tā izveidota pēc Marutas Rozītes iniciatīvas speciāli koncertturnejai uz Vāciju kopā ar kori Cantus.

 

Ierakstā skanēs klasiskā mūzika un piecas vācu komponistes Leni Timmermanes, Franča Huberta mātes, dziesmas latviešu, angļu un vācu valodā.

 

Iecerēta tā sauktā mediju grāmata, kurā kopā ar disku būs apraksts par kori, komponistiem, skaņdarbiem. Skaņu ieraksta inženieris ir Varis Kurmiņš no Latvijas Radio.

Dziedātājas atzīst, ka darbs ir nogurdinošs – pirmajā dienā strādājuši astoņas stundas ar cerību, ka četru paredzēto dienu vietā izdosies visu ierakstīt divās. Meitenēm vislabāk patīkot klasiskās Ziemassvētku dziesmas.

No Gēsthahtes uz Kuldīgu bija atbraukuši gan F.H.Timmermans, gan F.Rolfsas atbalstītāji un draugi – Hanss un Mariona Mitškes, Daniels Mānke un viņa dēlēns Tims Imants Mānke, kuru F.Rolfsa sauc par abu pilsētu sadraudzības bērnu.

 

 

Attēlā: E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas koris Cantus Mākslas namā ar draugiem no Gēsthahtes brīdī starp ierakstiem Ziemassvētku dziesmu diskam.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi