Aizvērt

„Rosinām domāt par Latvijas vērtībām”

2016. gada 10. novembrī, 16:46
Raksta autors: Lāsma Reimane
„Rosinām domāt par Latvijas vērtībām”
Foto: Lāsma Reimane
Kārlis Mīlenbahs, Lielvārdes josta un viensētas – tās ir trīs vērtības, kuras Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV) komanda izvēlējās iekļaut Latvijas kultūras kanonā, bet labprāt tajā redzētu arī savā pilsētā vērtīgo.

Otrdien kultūras kanona Kurzemes konkursa 1. kārtā Kuldīgā piecas skolēnu komandas, tostarp no KCV, prezentēja savas vērtības Latvijas simtgadei. Kuldīdznieki nākamajā kārtā diemžēl neiekļuva.

 

Vēlas radīt spēli

Kultūras kanona konkursa kuratore Anda Laķe skaidroja, ka šo pasākumu skolēniem Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) rīko piekto gadu.

 

„Akadēmija demonstrē savas vērtības, un mēs rosinām jūs domāt par Latvijas vērtībām.

 

Iepriekš uzdevums bijis tāds, kas prasa pētīt kanonu un sekot līdzi tā mājaslapai. Kopējais uzdevums šīs vērtības ir iepazīt, bet atšķirīgais – ka esam aicinājuši jūs meklēt jaunas lietas, kas ir vērtīgas mūsu ikdienā. Uzdevumi katru gadu mainās, šogad tie veltīti Latvijas simtgadei.” Rezultāts būtu izstrādāt prototipu spēlei, kas pašiem ļautu savu kultūru novērtēt.

 

Ikdienā neaizdomājas

Konkursā piedalījās piecas komandas, katrā pa trīs skolēniem no vidusskolas un skolotāja. Pārstāvētas bija Kuldīgas Centra, Aizputes, Brocēnu, Liepājas A.Puškina 2. vidusskola un Liepājas Valsts 1. ģimnāzija.

KCV 11.m klases skolnieces Elīza Jansone, Paula Feldmane, Madara Maija Mančinska un skolotāja Antra Spuļģe piedāvāja vērtības, kuras gribētu iekļaut kultūras kanonā.

 

„Bija jāizvēlas trīs, kuras šķita vissvarīgākās, un mums tās ir valodnieks Kārlis Mīlenbahs, Lielvārdes josta un viensētas.

 

Piedāvājām kanonā iekļaut arī Kuldīgu kā kinopilsētu un kori Cantus,” teica P.Feldmane.

Liepājas Valsts 1. ģimnāzija prezentēja savas pilsētas himnu un Karostu. Arī Aizputes vidusskolniecēm bijis interesanti piedalīties.

 

„Ļoti izzinošs pasākums, iepazināmies ar daudziem cilvēkiem, kuri palīdzēja veidot prezentāciju,”

 

teica Ketija Pujāte. Vērtības, kuras aizputnieces ieteica kultūras kanonā, bija senās amatprasmes: aušana, pīšana, galdniecība un kalēja amats. Brocēnu skolēni ieteica iekļaut Gaiķu baznīcu, Oskara Kalpaka muzeju un piemiņas vietu Airītes, bet Liepājas A.Puškina 2. vidusskolas komanda akcentēja koncertzāli Lielais dzintars un rokgrupu Līvi.

 

 

Vērtēja:

Kultūras ministrijas eksperte Jolanta Treile, LKA prorektore zinātniskajā darbā Anda Laķe, Valsts izglītības satura centra pārstāve Ilze Kadiķe, SIA Brain Games Publishing direktors Egils Grasmanis,  režisors, Latvijas simtgades jauniešu rīcības komitejas priekšsēdis Juris Jonelis, Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektore Ilze Dambīte-Damberga un kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa, Kuldīgas muzeja mārketinga vadītāja Krista Jansone, jauniešu žūrijā bija Patriks Purviņš un Santa Krebse.

 

 

Attēlā: Latvijas kultūras kanona konkursā Kuldīgu pārstāvēja Centra vidusskolas audzēknes Madara Maija Mančinska, Paula Feldmane un Elīza Jansone.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi