Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 11:13
+8° C, vēja ātrums 6.7 m/s, D-DR vēja virziens

Četrās nedēļās četri koncerti

2016. gada 10. novembrī, 16:55
Raksta autors: Dina Poriņa
Četrās nedēļās četri koncerti
Kuldīgas kamerkorim "Rāte" 26. dzimšanas dienas koncerts Jaunpiebalgas luterāņu baznīcā nupat bija lielākais no četriem, kas jānodzied ik nedēļu pēc kārtas.

Trešā tikšanās

Jaunā sezona sākās oktobrī Īvandes baznīcas 200. jubilejā. Pirms vairākiem gadiem šajā dievnamā ieskaņots Rātes kordziesmu disks. Šoreiz svētkos kolektīvs izpildīja lielākoties savu mīļāko garīgo repertuāru: Ērika Ešenvalda, Riharda Dubras, Romana Grantovska un citu latviešu, kā arī dažu ārzemju autoru melodijas. Bet

 

vairākas dziesmas nodziedātas kopā ar komponistu Uldi Marhileviču,

 

ar kuru šajā gadā koris tikās jau trešo reizi. Pirmais bija viņa dzīvespriecīgais autorkoncerts Kuldīgas dzīrēs, otrreiz dziedātāji viesojās U.Marhileviča festivālā Zaļais stars Pāvilostas novadā – Sakaslejas baznīcas dārza koncertā.

 

 

Ešenvalda skaņās

Oktobrī Rāte bija arī ciemiņš citā dzimšanas dienā – Ventspils mūzikas skolas kora Nošu planētas 5. jubilejā Jaunrades namā. Daudzveidīgu programmu bija sarūpējušas bērnu kora diriģentes Rudīte Tālberga un Anitra Niedre. Kuldīdznieki nodziedāja Ē.Ešenvalda Aicinājumu un Zem tavām acīm un iekļāvās arī kopkora repertuārā.

 

Dziesmā My Song pie klavierēm sēdās pats autors – nu jau pasaules slavu ieguvušais, bet vienkāršais un sirsnīgais Ē.Ešenvalds.

 

Pēc koncerta izturīgākie koristi Ventspils pludmalē izpildīja Rātes gadadienas rituālu – iebrist jūrā basām kājām.

 

 

Nosaluši, bet priecīgi

Ikgadējā tradīcija – kora jubilejā dziedāt kādā vēl neapmeklētā dievnamā – šoreiz Rāti un diriģentu Andi Grozu aizveda stipri tālu no Kurzemes. Jaunpiebalgas Sv. Toma luterāņu baznīca, kurā kalpo mācītājs Intars Jonītis, vilināja ar sevišķi greznu, citur Latvijā neredzētu interjeru. Vidzemē sagaidīja gan putenis un aukstums, gan silta uzņemšana.

 

Dziedātājus pavadīja Cēsu un Jaunpiebalgas mūzikas skolas pedagogs Tālis Narvils – Rātes kormeistares Valdas Gurinas skolasbiedrs kopš Liepājas mūzikas vidusskolas laikiem.

 

Pēc dievkalpojuma un garīgās mūzikas koncerta draudzes ērģelniece atzina: „Koristi ir varoņi – aukstajā baznīcā izturēt visu dievkalpojumu un vēl tik skaisti nodziedāt!” Divu dienu braucienā koris vēl bija ekskursijā pa Cēsu koncertzāli, pēc tam tur noklausoties afrikāņu džeza grupas Marockins Brass (Brisele) koncertu, bet Drabešos  apmeklēja degustāciju mājražošanas uzņēmumā Veselības laboratorija, kurā top stipri ogu uzlējumi.

 

 

Gatavosies konkursam

Šo sestdien 19.00 Rāte Kuldīgas kultūras centrā uzstāsies pašdarbnieku koncertā. Gada nogalei vēl taps Ziemassvētku programma. Bet janvārī koris dosies uz XII Starptautisko Daugavpils garīgās mūzikas festivālu Sudraba zvani, kurā tiek gaidīts ap 90 ansambļu un koru no 11 valstīm. Rāte sacentīsies konkursā vienā no 16 kategorijām.

 

 

Attēlā: Kamerkoris Rāte savas gadadienas koncertceļojumā no Kuldīgas sestdien izbrauca vēl rudenī, taču svētdienas rīts ar uzstāšanos Jaunpiebalgas Sv. Toma baznīcā sagaidīja ar kārtīgu ziemu un puteni.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi