Aizvērt

Redzami tādi, kādi esam

2016. gada 11. novembrī, 18:50
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Redzami tādi, kādi esam
Foto: Aivars Vētrājs
"Tajos esam attēloti mēs. Pasaulē skaistais sadzīvo vienuviet ar milzum daudz aplamībām,” tā par saviem izstādē "Parastie cilvēki" redzamajiem darbiem saka mākslinieks Tomass Kūsings. „Cilvēku attiecību modeļi, kurus esam pieņēmuši, iejūtoties dažādās lomās un nēsājot maskas, kas mūs attālina no patiesās cilvēka būtības.”

„Iespaidīgi. Spēcīgi un izteiksmīgi darbi,” izstādes atklāšanā gūtajos iespaidos dalās Nils Raumanis. „Manuprāt, tie kontrastē ar to, kas šobrīd notiek Latvijas mākslā, ar to, ko rada mūsu jaunie mākslinieki. Pirmais, ko es saskatu, ir jautra noskaņa un vieglums. Ne kādā konkrētā personāžā, bet tajā, kā savstarpēji kontrastē personāži. Meistarīgi ar dažādām niansēm atklātas personāžu emocijas, noskaņojums un attieksme pret darba centrālo notikumu.”

„Interesanti. Šajā izstādē glezniecība baudāma man vēl neredzētā rakursā.

 

Darbi ir ar savu raksturu, tajos attēlotais atbilst tam, kas notiek sabiedrībā, pasaulē.

 

Kā cilvēki mūsdienās uzvedas, kādas ir savstarpējās attiecības, tas brīnišķīgi tiek atklāts,” pārdomās dalās Aija Jansone.

Igauņu mākslinieka izstādē skatāmie grafikas un glezniecības darbi pamatā tapuši pēdējo trīs gadu periodā viņa darbnīcā Tallinā. Tajos dominē cilvēku un dzīvnieku figūras, kas tiek arī kombinētas.

 

 

Attēlā: „Mēs dzīvojam trakā pasaulē – tāds ir šī darba vēstījums. Cilvēki dzīvo dažādās dimensijās un sarunājas dažādos līmeņos,” pagājušajā gadā tapušo darbu Elles suņu valsis komentē mākslinieks Tomass Kūsings.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi