Aizvērt

Pēdējā lapa nav pēdējā

2016. gada 22. novembrī, 16:22
Raksta autors: Laila Liepiņa
Pēdējā lapa nav pēdējā
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas biedrības "Ventas dzirkstis" rīkotajā diskotēkā "Par pēdējo lapu" 19. novembra vakarā kultūras centrā griezās diskobumba, kūpēja dūmi, un 70., 80. un 90. gadu hitu pavadījumā ļaudis ballējās kuplā skaitā.

Par mūziku gādāja astoņi dīdžeji, kuri savulaik darbojušies Ventas dzirkstīs. Uzstājās karsējmeiteņu komandas Goldingen Cheerleading Team un jauniešu kustību teātra Focus dejotāji, kurus sagatavojušas Agate Hartmane un  Daiga Pirtniece (kādreizējā diskotēkas Ventas dzirkstis dejotāja). Muzicēja grupa Tumsas uguns ar solistu Jāni Mihailovu.

 

Dzirkstīja atkalredzēšanās prieks, atmiņas un jautrība.

 

Darbojās bufete ar uzkodām un dzērieniem, varēja baudīt īpašo sidru Ventas dzirkstis no Sabiles sidra, kuru varēja arī laimēt loterijā. Kā pārsteigums sanākušajiem bija visu dīdžeju kopkora uzstāšanās pusnaktī.

 

 

Būs trīsreiz gadā

Viesturs Liepiņš 1975. gadā Kuldīgā nodibināja jaunatnes klubu Ventas dzirkstis un tagad smejas: „Es šovakar esmu kā viesis – karognesējs. Vērošu dīdžejus un pēc tam lasīšu morāli: ir tās Ventas dzirkstis vai nav!”

 

Diskotēka savulaik bija slavena gan Latvijā, gan ārpus tās.

 

25 gados tajā darbojušies ap 400 kuldīdznieku: dīdžeji, deju grupas, gaismotāji, skaņotāji, dizaineri un citi fanātiķi. Tika veidota pēctecība un sistemātiski veidota jaunā maiņa – sagatavošanas, vidējā un vecākajā grupā.

Tagad Ventas dzirkstis ar jaunu sparu darbojas kā biedrība. „Tās jēga ir saglabāt diskotēkas garu, ģimeniskumu.” Nolemts turpmāk rīkot trīs pasākumus gadā: rude-nī – Par pēdējo lapu, pavasarī – Mēs tikāmies martā, bet vasarā piedalīties festivālā Dzīres Kuldīgā.

 

 

Ne neona, ne lāzeru

Dīdžejs, tagad autoservisa īpašnieks Juris Giels pasākumā Par pēdējo lapu palika uzticīgs savam stilam – atskaņoja smagos gabalus: roku, rokenrolu. Viņš atceras, ka savulaik Kuldīgā vienlaicīgi darbojušās četras diskotēkas. Viņa nostāja bijusi:

 

„Ja nepatīk smagais roks, varat paspēt vēl uz trim diskotēkām.”

 

Ar aizrautību J.Giels stāsta par pagājušajiem laikiem, kad darbojies tandēmā ar Haraldu Kaltnieku: „Toreiz nebija ne neona gaismas, ne lāzeru. Grupa Jauns mēness aizdeva skandas un stroboskopu, paši taisījām milzīgu stikla sienu, pa kuru skrēja gaismiņas, to vadājām līdzi visur, kur uzstājāmies. Repertuārā bija jābūt 70% latviešu un padomju mūzikai, 30% varēja būt ārzemju.”

Šogad pēc ilgāka laika atsākta dīdžejošana un nospēlētas ballītes Stenderā.

 

 

Ārā no mājām!

Biedrības Ventas dzirkstis valdes priekšsēdis Māris Dadzis: „Pasākumu rīkojot, mūsu mērķis bija to paaudzi, kura savulaik bija aktīva diskotēku apmeklētāja, dabūt ārā no mājām.

 

Prieks, ka uz deju grīdas bija redzami cilvēki no 35 līdz 50 gadiem.”

 

M.Dadzis aicina visus, kas vēlas, pievienoties biedrībai un palīdzēt ar jaunām idejām turpināt mūsu diskotēkas ģimenisko garu, jo „dulliem pieder pasaule!”

Par biedrības jaunumiem, vēsturi un aktivitātēm var uzzināt mājaslapā www.ventasdzirkstis.lv.

 

Ventas dzirkšu diskžokeji:
• Juris Giels, uzņēmējs,
• Dainis Pilskungs, jurists,
• Uģis Kārkliņš, uzņēmējs,
• Alberts Dinters, Bez tabu žurnālists,
• Māris Dadzis, Kurzemes Radio balss,
• Aldis Gobzems, advokāts,
• Madars Kulbergs, IT speciālists,
• Jānis Mihailovs (mūziķis) uzstājās ar grupu Tumsas uguns.

 

 

Attēlā:

Diskotēkas Ventas dzirkstis pamatlicējs Viesturs Liepiņš (no labās) stingri vērtē diskžokeju sniegumu. Kopā ar viņu Raimonds Škrabe, kurš speciāli atbraucis skatīt Uģa Kārkliņa sniegumu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi