Aizvērt

Balva Edgaram Račevskim un Eleonorai Testeļecai

2017. gada 6. janvārī, 17:17
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Balva Edgaram Račevskim un Eleonorai Testeļecai
Foto: Aivars Vētrājs
Par Latvijas Lielās mūzikas balvas mūža laureātiem šogad nosaukti diriģents Edgars Račevskis, kura dzimtas saknes ir Skrundas novadā, un Latvijas Mūzikas akadēmijas čella profesore, Kuldīgas Kārļa Davidova starptautiskā čellistu konkursa patronese Eleonora Testeļeca.

Kuldīgas novada domes kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa gandarīta par abiem laureātiem un arī pārējiem nominantiem: „Mēs, kuldīdznieki, esam izlutināti, jo daudzas zvaigznes, kas šogad izvirzītas, ar mūsu pilsētu kaut kā saistītas. Piemēram, vijolniece Eva Bindare te koncertējusi, čellists Kristaps Bergs bijis mūsu konkursa dalībnieks.” Par sadarbību ar abiem laureātiem D.Reinkopa saka:

 

„Liels gandarījums, ka mūža balva piešķirta šiem cilvēkiem un viņu darbs novērtēts valsts līmenī.

 

Račevskis vienmēr juties piederīgs Kuldīgai un Skrundai. Kādreiz sadarbība bija plašāka, bet arī tagad viņš savus kolektīvus atved uz Turlavu un Skrundu, iesaistās kultūras pasākumos.

Ar profesori Testeļecu ir lieliska gandrīz 20 gadu sadarbība. Brīnišķīgs cilvēks, ļoti prasīga un stingra gan pret sevi, gan studentiem, mums kā konkursa organizatoriem un ar lielu pietāti pret mūziku, jaunajiem talantiem un Kārli Davidovu, par kura pēcteci viņa sevi uzskata.

Kopā strādājot dažādos pasākumos, bijusi iespēja novērtēt, ka šie cilvēki savā jomā tiešām ir izcilības. Abiem gadu skaitlis iespaidīgs, bet jauda, ar kādu viņi vēl darbojas, ir vienkārši apbrīnojama!

 

Aizrautību un entuziasmu gadu gaitā nav zaudējuši.

 

Viņu dzīve ir pilna ar mūziku, ar radošām iecerēm – mūžīgais dzinējs nekad neļaus apstāties. Arī kā cilvēki viņi ir ļoti jauki.”

 

 

Attēlā:

Diriģents Edgars Račevskis Kurzemes Dziesmu svētkos Kuldīgā pērn jūlijā.

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi