Aizvērt

Uzvar arī kuldīdznieču segas

2017. gada 10. janvārī, 16:31
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Uzvar arī kuldīdznieču segas
Foto: Aivars Vētrājs
Ekspertu žūrija izvērtējusi darbus izstādē "Latvijas novadu segas", kas bija apskatāma vienīgi Kuldīgā, un par uzvarētājām atzinusi 12, tostarp Kuldīgas Tautas lietišķās mākslas studijas "Varavīksne" audējas Inetas Zalkovskas segu un Daigas Jansones Kurzemes dreļļu segu.

Šoreiz audēju veikums bijis tik izcils, ka uzvarētāji netiks sarindoti pa vietām, jo visi 12 darbi ir vienlīdz godājami. Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena pastāstīja, ka žūrijai izvēle nav bijusi viegla, lai gan konkursa kritēriji ir precīzi noteikti:

 

„Sākumā bija doma izvēlēties tikai dažas labākās, bet, kad redzējām to kvantumu, nolēmām vērtēt pa novadiem un izcelt 12 segas.

 

Par sadalījumu vietās gan nevarējām vienoties. Vērtējām gan atbilstību konkrētā novada tradīcijai, gan kvalitāti. Vienam darbam autore gan vēl nav zināma, to pagaidām nevaru pateikt.”

Segas vērtēja etnogrāfe Aija Jansone, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja etnogrāfe Inita Heinola un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja speciāliste Daina Kraukle.

Izstāde Kuldīgas Mākslas namā bija skatāma līdz 8. janvārim. Tagad darbi ceļos atpakaļ pie audējām, un citur šī ekspozīcija vairs nebūs redzama.

 

 

Attēlā:

Kuldīgas audēju studijas Varavīksne vadītāja Daiga Jansone ar izstādē Latvijas novadu segas godalgoto Kurzemes dreļļu segu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi