Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:24
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

Ar lepnumu par suitu kultūru

2017. gada 13. janvārī, 17:16
Raksta autors: Juris Lipsnis
Ar lepnumu par suitu kultūru
Foto: Juris Lipsnis
Alsungas amatnieku veikaliņš "Rija" kļuvis tūristiem vēl atpazīstamāks un pievilcīgāks – tā fasādi nu rotā kultūras zīme "Latviskais mantojums".

Šādu zīmi Rijas vadītājai Ingai Šēnai-Laizānei un vēl 18 lauku uzņēmējiem 11. janvārī pasniedza kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis un Lauku ceļotāja prezidente Asnāte Ziemele.

Mūspusē tāda zīme ir arī Alsungas Spēlmaņu krogam. „Kāpēc Alsungā jau divas, bet apkārtnē citu nav?” retoriski vaicā I.Šēna-Laizāne. „Laikam jau tāpēc, ka mēs, suiti, protam lepoties ar to, kas mums ir! Tā teikt, kas tas par suni, kurš savu asti nevar pacelt!”

Pērn Inga saņēmusi vēstuli no Lauku ceļotāja, ka Rija varētu pretendēt uz zīmes saņemšanu – asociācijas pārstāvji, viesojoties Alsungā, bija paguvuši novērtēt Rijā notiekošo. „Man bija jāuzraksta pieteikums, norādot, kādas ērtības tūristiem varam piedāvāt. Kā uzzināju vēlāk, pretendentu bijis divreiz vairāk, bet ir doma, ka līdz valsts simtgadei zīme būs pasniegta 100 lauku uzņēmējiem.”

Rijā var ne tikai iegādāties suitu amatnieku darinātus apģērbus, rotaslietas un sadzīves priekšmetus, bet arī iepazīt suitu kultūras mantojumu un tradīcijas. I.Šēna-Laizāne, kura ir arī Suitu sievu dalībniece, gan vienatnē, gan kopā ar kolēģēm tūristiem māca seno burdona dziedāšanu, spēles un rotaļas, veikaliņā var apgūt arī dažādas rokdarbu prasmes, bet sadarbībā ar citiem uzņēmējiem – suitu ēdienu gatavošanu.

Kultūras zīme Latviskais mantojums izveidota pēc Latvijas Lauku tūrisma asociācijas Lauku ceļotājs iniciatīvas. Pēc tās var pazīt vietas, kur saimnieki gatavi rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus. Zīmi saņēmuši jau 72 uzņēmēji Latvijā.

 

 

Attēlā:

Mirklis, kad kultūras zīme Latviskais mantojums ieņem goda vietu pie Rijas sienas. Attēlā – Inga Šēna-Laizāne un viņas dzīvesbiedrs Māris Laizāns.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi