Aizvērt

Koša mūzikas un mākslas deva

2017. gada 17. janvārī, 18:34
Raksta autors: Dina Poriņa
Koša mūzikas un mākslas deva
Foto: "Rātes" arhīvs
„Tik daudz mūzikas un emociju!” tā pēc Kuldīgas kamerkora "Rāte" dalības Daugavpils garīgās mūzikas festivālā "Sudraba zvani" secina koriste Agnese Veldre.

SPOŽI UZMIRDZ MEITENES

 

No 13. līdz 15. janvārim Daugavpilī 13 kategorijās spēkiem mērojās ap 80 ansambļu un koru no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas. Pasākums notiek reizi divos gados, un, kā sacījis tā rīkotājs, diriģents Jevgeņijs Ustinskovs, šogad dalībnieku krietni vairāk, tāpēc konkurence spēcīga. Rāte kamerkoru grupā sacentās ar sešiem kolektīviem un ieguva otrās pakāpes diplomu.

 

Tikai svētdienas pievakarē noskaidroti paši labākie, un tie izrādījās galvenokārt bērni. Grand Prix un 3000 eiro ieguva daudzu starptautisku konkursu uzvarētājs –A.Ponomarjova Maskavas mūzikas skolas meiteņu koris Vesna (Krievija), 1. vietā – N.Lisenko Kijevas speciālās mūzikas skolas meiteņu kamerkoris (Ukraina), 2. – Liepājas bērnu un jauniešu radošās izaugsmes studijas Gaismiņa meitenes, 3. – Babītes jauktais koris Maska.

 

VESELĪGA SPRIEDZE UN VITAMĪNI

 

Koristi uzsver diriģenta, rīdzinieka Anda Grozas un kormeistares Valdas Gurinas ieguldījumu cītīgajā ikdienas darbā ar dziedātājiem. Tāpēc Rāte ir gandarīta par baudījumu, kādu konkursā izdevies piedzīvot par spīti sacensību gaisotnei. Vienības nama skatuve nākusi talkā ar labu akustiku, taču atbildīgajā brīdī visi spējuši gan koncentrēties, gan radoši atraisīties. „Mūsu muzicēšana bija ļoti piepildīts, jauks brīdis,” secina koristi. Viens no pieredzējušākajiem dalībniekiem Ilmārs Rutkovskis saka:

 

„Tādos mirkļos var izjust kopību un īpašas emocijas. Dalība konkursos arī ļauj zināt, kas notiek koru apritē, un svarīgi saņemt novērtējumu.”

 

A.Veldrei šis ir otrais konkurss kopā ar Rāti. Pirmoreiz pirms diviem gadiem Polijā, Krakovā, esot piedzīvots milzīgs satraukums, jo viss bijis jauns: gan kolektīvs, gan repertuārs. Šoreiz izjūtas pavisam citas – pārliecinošākas. „Jebkurā mākslā vajadzīgs izaicinājums – gan pašam, gan kolektīvam. Sacensību gars liek mobilizēties, sniedz adrenalīnu, un tā ir veselīga spriedze,” saka Agnese.

 

Tāpat Rāte priecājas, ka izdevās apmeklēt Rotko mākslas centru, daudz spilgtu iespaidu gūstot gleznu, tērpu un tekstiliju pasaulē. Muzikālā ekspromtā koristi uz brīdi arī ieskandināja senā Daugavpils cietokšņa velves.

 

Tāpat dziedātāji par vērtību atzīst to, ka šādi braucieni kolektīvu saliedē un emocionāli uzlādē.

 

„Tik daudz smiešanās! Paldies visiem par vitamīnu megadevu! Kolosāla trīs dienu kopābūšana!” arī tādi ir ieraksti kora sarakstē vatsapā.

 

 

Attēlā:

Kuldīgas kamerkoris Rāte konkursā Sudraba zvani Daugavpils Vienības namā. Pirms uzstāšanās tikai dažas minūtes atvēlētas t.s. akustiskajam mēģinājumam.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi