Aizvērt

Viduskurzemē "Māras zemi" atbalsta

2017. gada 3. februārī, 00:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Viduskurzemē "Māras zemi" atbalsta
Kuldīgas un Ventspils deju apriņķa virsvadītāja Ramona Irbe (no labās) seminārā izskaidro lieluzveduma "Māras zeme" māksliniecisko ideju. Viņu uzklausa (no kreisās) Inese Poriķe, Dita Ņuņēvica, Zita Serdante un Agate Hartmane.
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas deju apriņķa kolektīvu vadītāju seminārā pārrunāts XVI Deju svētku lieluzvedums "Māras zeme", kas pirmo reizi būs deju izrāde, un radošās grupas iecerei vadītāji izteikuši atbalstu.
VADĪTĀJAM JĀSKAIDRO SATURS

Kuldīgas un Ventspils deju apriņķa virsvadītāja Ramona Irbe pastāstīja par emocionāli saspringto slēgto apriņķu virsvadītāju sanāksmi Kultūras ministrijā 24. janvārī, kurā vairums uzveduma ieceri atbalstījis. Sociālajos tīklos pausta neapmierinātība gan ar atsevišķu Māras zemes daļu horeogrāfiju, gan par izrādes konceptu kopumā. Vairāk noliedzēju esot Jēkabpils un Rīgas pusē, savukārt kurzemnieki ir atbalstošāki.
Svētku organizatori solījuši, ka pēc 2. februāra Dziesmu un deju svētku mākslinieciskās padomes sēdes pateiks, kādos tērpos izrādē tiks dejots, bet līdz aprīlim notiks reģionālie semināri un kopmēģinājumi,kuros kolektīvi varēs tikties ar lielkoncerta virsvadītājiem un deju autoriem.

Kuldīgas apriņķa kolektīvu vadītāji kopā ar savu virsvadītāju vēlreiz pārrunājuši Māras zemes ideju un katras daļas vēsturisko vēstījumu, jo tas svarīgi, lai izprastu kopumu. Tautas deju ansambļa Venta vadītāja Zita Serdante uzsvēra, ka to skaidrot ir katra vadītāja pienākums, lai dejotājus sagatavotu emocionāli.

„VISI VARĒS BŪT IZREDZĒTIE”

R.Irbe: „Līdz šim tikai divi Kuldīgas apriņķa kolektīvi – Bandava un Venta – ir piedalījušies deju izrādēs. Vienmēr kāds jautājis: „Kāpēc tur drīkst piedalīties tikai izredzētie?” Šoreiz izredzētie varēs būt visi. Tā ir pilnīgi jauna situācija – augstu pacelta latiņa, kas prasa īpašu pieeju un daudz darba. Visi, kuri godam iestudēs svētku repertuāru, varēs būt dalībnieki.”

Tiem, kuri Māras zemes ideju apšauba, viens no argumentiem – izrādē nav iekļauts latviešu deju zelta fonds. Arī Kuldīgas seminārā raisījās diskusija, kas tad tas īsti ir.
Mūspuses kolektīvu vadītāji par to runājuši ar dejotājiem, un katram bijis atšķirīgs viedoklis.

R.Irbe: „Būtu dīvaini tagad dibināt kādu komisiju, kura izstrādātu deju zelta fondu.”

Kolektīvu vadītāji atbalstīja Māras zemes radošo grupu, nosodīja ažiotāžu, kas sacelta ap gatavošanos. Līdz svētkiem palicis pusotrs gads, un tāda šūpošana varētu tos pat apdraudēt. Nolemts, ka tie kolektīvu vadītāji un dejotāji, kuriem būs tāda vēlme, rakstīs atbalsta vēstules Kultūras ministrijai.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi