Aizvērt

Uzvar draudzība un labs dziedājums

2017. gada 6. februārī, 00:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Uzvar draudzība un labs dziedājums
Latviešu tautas dziesmu dziedāšanas konkursa "Lakstīgala 2017" Kurzemes sacīkstēs uzstājas Ēdoles pamatskolas komanda: Elza Ēķe, Sabīne Firsova, Ilga Guļaško, Sabīne Lote Jonele un Elza Monta Tīrmane.
Foto: Krista Joneļa arhīvs
Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centrā (BJC) latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensībās "Lakstīgala 2017" visas astoņas komandas parādīja līdzvērtīgu sniegumu, iegūstot 1. pakāpes vērtējumu.
Kā pastāstīja BJC pārstāve Agate Roga, Kurzemes pasākumā ieradās divas komandas no Ēdoles pamatskolas (pedagoģe Dace Jansone), pa komandai no Nīcas vidusskolas, Turlavas (Agnese Čīče), Lībagu, Talsu, Gramzdas un Popes pamatskolas. „Mūsu novads pārstāvēts bagātīgi – ar trim komandām,” uzsver A.Roga.
Dalībniekiem kā vienmēr bija jāprot nodziedāt visi panti tautas dziesmām, kas apkopotas leģendārā kordiriģenta un tautas dziesmu vācēja Roberta Zuikas krājumā Lakstīgala.

Sākumskolēniem jāapgūst 22 dziesmas, pamatskolēniem – 42, bet vidusskolēniem (šīs vecumgrupas komandas šogad nepiedalījās) būtu jāzina 60 dziesmu no vairāk nekā simta Lakstīgalā apkopotajām. Protams, sacensībās netiek dziedātas visas pēc kārtas, bet izlozētas tikai atsevišķas. Tāpat komandām jāpazīst melodijas, bet izklaidei visi piedalījās viktorīnā par latvju zīmēm un Kuldīgas tautastērpa detaļu nosaukumiem.

Pasākumu vērtēja Rita Platpere un Māra Mellēna no Valsts izglītības un satura centra. Vērtētājas lēma, ka ikviena komanda nopelnījusi 1. pakāpes diplomu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi