Aizvērt

Metenis mīlestības zīmē

2017. gada 15. februārī, 00:00
Raksta autors: Juris Lipsnis
Metenis mīlestības zīmē
Meteņdančus griež Alsungas vidējās paaudzes deju kopa "Suiti" (vadītāja Zane Kalniņa).
Foto: Juris Lipsnis
Tradicionālajā Meteņdanču koncertā piektdien uz Alsungas kultūras nama skatuves kāpa deviņas deju kopas, tostarp astoņas – vietējās.
Koncertu, kas bija veltīts Meteņiem un arī gaidāmajai Valentīna dienai, ar danci Tūdaliņ, tagadiņ ievadīja paši mazākie – bērnudārza Miķelītis audzēkņi (vadītāja Aleta Lipsne), viņiem sekoja Guntas Matēvičas vadītā folkloras kopa Suitiņi, kam pavadījumu spēlēja Suitu dūdenieki. „Diemžēl daži kolektīvi ir mīlestības vai arī vīrusa ķerti,” ar smaidu teica G.Matēviča. „Vienā trūkst trīs meitu, otrā – četru puišu, bet neko darīt – pārcelt koncertu nevarējām, jo nebija brīvu datumu. Turklāt pēc divām nedēļām būs folkloras festivāla Baltica skate – manējie gatavojas arī tai!”

Ugunskristības uz skatuves bija Alsungas vidusskolas 1.– 2. klases deju kopai Dzīpariņš un tās vadītājai Dacei Martinovai, kura tikai šoruden sākusi mācīt dančus. „Pirmoreiz uzstājāmies Ziemassvētku priekšvakarā, egles atklāšanā Alsungas centrā,” teica D.Martinova.
„Uz skatuves šī patiešām bija pirmā reize, un debija arī ar nesen izdomāto nosaukumu Dzīpariņš.”

Jautāta, kā jūtas vadītājas lomā (iepriekš Dace dejojusi vidējās paaudzes kopā Suiti, ko vada Zane Kalniņa), viņa atbildēja: „Viegli nav, jo trūkst pieredzes, bet tā nāks ar darbu. Visgrūtāk ir nodrošināt disciplīnu. Ja tas izdodas, atliek vien trenēties! Žēl, ka ir tikai seši pāri – pirmajās divās klasītēs šobrīd vairāk nemācās, bet ar cerībām raugos uz nākamo paaudzi – bērnudārza audzēkņiem. Tur aug labas rezerves!”

Koncertā uzstājās arī Alsungas vidusskolas 3.–5. un 7.–12. klases dejotāji, Ēdoles jauniešu kopa Sprigulis (visus trīs kolektīvus vada Inese Poriķe), senioru deju kopa Kalmes (Silvija Gornija) un vietējā aerobikas grupiņa (Linda Vainovska).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi