Aizvērt

Vērtē dziedātājus un mūziķus

2017. gada 15. februārī, 00:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Vērtē dziedātājus un mūziķus
Kuldīgas novada skatē muzicē vokāli instrumentālais ansamblis "Mona".
Foto: Vija Zariņa
Ir zināmi Kuldīgas novada instrumentālo, vokāli instrumentālo ansambļu (VIA) un popgrupu konkursa "No baroka līdz rokam", kā arī vokālo ansambļu konkursa "Balsis" rezultāti.
NO BAROKA LĪDZ ROKAM

Uz Ventspili četri labākie

Kuldīgas kultūras centrā žūrija uz nākamo kārtu 22. februārī Ventspilī nolēma dot ceļazīmi popgrupas Putas jaunākajai grupai (vadītāja Agnese Čīče), Ēdoles pamatskolas instrumentālajam ansamblim (Egita Putniņa), bērnu un jauniešu centra (BJC) ģitāristu ansamblim un VIA Mona (abus vada Sangrita Upeniece).
Vērtētāji uzteica abu pēdējo kolektīvu priekšnesumu, arī ēdolnieku interesanto sastāvu (klavieres, bungas, ģitāra, trejdeksnis, velna bunga) un Putu dziedātāju žiperīgumu.

Šis konkurss pulcēja 11 kolektīvus: tostarp arī piecus BJC popgrupas Putas sastāvus, Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas Padures filiāles melodionu ansambli un Kuldīgas Centra vidusskolas VIA KCV. Visus vērtēja mūziķi, kuri paši kāpj uz populārās mūzikas skatuves: grupas Montana solists Mārtiņš Burke-Burkevics, Rumbas kvarteta un Montanas mūziķis Artis Šimpermanis, grupas Raiders Band ģitārists un dziedātājs Aivars Konutis.


BALSIS 2017

Trīs – no Kuldīgas un Vārmes

Tradicionālajā mūzikas konkursā Kuldīgā piedalījās septiņi novada vokālie ansambļi. No tiem uz otro kārtu izvirzīts Kuldīgas 2. vidusskolas 1.–4. klases kolektīvs Kuldīgas dzirkstelītes un 5.–9. klases ansamblis Kuldīgas liesmiņas (abus vada skolotāja Jana Paipa), kā arī Vārmes pamatskolas 1.–4. klases ansamblis (Inese Krūmiņa). Žūrijā strādāja kordiriģents Eduards Grāvītis, mūzikas skolas pedagoģe Maruta Grigale un kuldīdzniece Andra Bumbiere, kura Liepājas Universitātē apgūst pirmsskolas izglītības un mūzikas skolotājas profesiju.
Komentāri
LivArs
2017. gada 10. martā, 09:28
Varētu padomāt, vai tiešām, visi augstāk minētie kolektīvi, aktīvi koncertē un ir bezgala pieprasīti ansambļi Latvijā un tālajā pasaulē? Labi, ka vispār kāds vēl dzied, dejo un teātri spēlē, un kāds to visu arī skatās! Un nesakiet, ka Kurzemē nav atbilstoši speciālisti, arī Kuldīgā, žūrijai...
si bemol minors
2017. gada 24. februārī, 18:08
Cienītā, var taču paskatīties pāri pār kalniņu! Apkārt Kuldīgai ir lielas pilsētas - Talsi, Saldus, Liepāja,Ventspils.
Organizētājiem šogad čakli pastrādāt, iekļaut tāmē samaksu kompetentai žurijai, un nākošgad būs vēl labāks konkurss!
La minors to Fa mažors
2017. gada 22. februārī, 16:34
Kādus cilvēkus ar muzikāli pedagoģisko izglītību un estrādes mūzikas skatuves PIEREDZI varat nosaukt Kuldīgas novadā?
La minors
2017. gada 21. februārī, 16:15
Konkursu rīko Valsts izglītības satura centrs. Līdz ar to loģika saka, ka vērtētājiem jābūt ar atbilstošu pedagoģisku izglītību, jo citādi tiek pazemināts konkurss, kā konkurss!
Tikai sakiet man, ka nemācīts cilvēks var vērtēt mācītu cilvēku!
P.S. Tur jau tā lieta, ka jāvērtē arī daudzpusīgi!
La minors to Fa mažors
2017. gada 21. februārī, 15:37
Starp citu, žūrījā bija cilvēki arī ar muzikālo izglītību! Kādēļ priekšnesuma vērtētājiem jābūt pedagoģiskajai izglītībai?:))
Un, atvainojos, šis nav mūzikas skolas eksāmens, priekšnesumi jāvērtē daudzpusīgi - gan muzikālais izpildījums, gan skatuves harizma, gan vizuālais noformējums un oriģinalitāte!
Fa mažors
2017. gada 20. februārī, 14:53
Vārmē kompetenta žurija, bet Kuldīgā vērtē bez muzikālās un pedagoģiskās izglītības!
Kas izlemj žūrijas sastāvu?
"Balsis" un "No baroka līdz rokam" nav televīzijas šovi, kur žurija pilda visgudrīša un tērgātāju lomas.
Organizatori, ņemiet to vērā!
P.S. Vai konkursa dalībnieki, skolotāji esat ar to mierā? Man šāda situācija liekas jocīga!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi