Aizvērt

Kuldīgā – Pauļa Postaža zelta fonds

2017. gada 1. martā, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kuldīgā – Pauļa Postaža zelta fonds
Gleznotājs Paulis Postažs izstādes atklāšanā Kuldīgas Mākslas namā ar kādu pasākuma viešņu.
Foto: Lāsma Reimane
Līdz 2. aprīlim Kuldīgas Mākslas namā skatāma mākslinieka Pauļa Postaža gleznu izstāde, ko viņš pats nosaucis par savu zelta fondu.
„Šie darbi ilgākā laikā atlikti kā kodols, lai gan ir arī jaunākas gleznas. Tikai tagad izveidojies uzkrājums, ko cilvēkiem var atrādīt nopietnā līmenī. Šī ir pirmā patiesi atbildīgā personālizstāde,” viņš saka.

P.Postaža darbi atsauc atmiņā dižos renesanses māksliniekus un ikonu zeltījumu, tomēr uzreiz skaidrs – stāsts ir par mūsdienām, par cilvēkiem līdzās. Modeļi ir tuvākie cilvēki – dzīvesbiedre un bērni, ainavās parādās pilsēta, kas nav drudžaina un disharmoniska, bet meditatīva un krāsās niansēta.

„To, kas pašam patīk, arī gleznoju. Man nav nekādu pretenziju pret abstrakcionismu vai jebkuru citu modernu izpausmes veidu. Man svarīga kvalitāte.
Ja bildē ir vērtības, kas mani uzrunā, nav būtiski, kad un kas to gleznojis,”

spriež P.Postažs un atklāj, ka viņa izteiksmes veids ir harmonija. „Neesmu kakofonijas cienītājs, mani interesē melodija, ir svarīgs balanss kompozīcijā un krāsā.”

Mākslinieka izteiksmes veids prasa daudz laika un darba: „Es vienkārši citādi nemāku. Gadā daudz bilžu neiznāk, bet kvalitāte ir svarīgāka par skaitu.”

Tas īpaši tiek novērtēts ārzemēs. Pēdējos gados viņa darbi biežāk redzēti tur, nevis Latvijā. Mākslinieks sadarbojas arī ar galerijām Vācijā, Beļģijā, Francijā un Lielbritānijā.

P.Postažs dzimis 1976. gadā. Latvijas Mākslas akadēmijā maģistra grādu glezniecībā ieguvis 2000. gadā. Viņš ir viens no mākslinieku Postažu dzimtas pārstāvjiem – gleznotājas, tekstilmākslinieces Lilitas Postažas un gleznotāja Pētera Postaža dēls.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi