Aizvērt

Kas kopīgs van Gogam un Grīgam?

2017. gada 13. martā, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kas kopīgs van Gogam un Grīgam?
Kuldīgas novada muzeja salonmūzikas pēcpusdienas vadītāja, pianiste Līva Blūma aicina meklēt kopīgo ainavā – glezniecībā un mūzikā.
Foto: Aivars Vētrājs
Ar izglītojošu muzikālu pēcpusdienu "Mūzika un ainava" nedēļas nogalē Kuldīgas novada muzejs turpināja savulaik iesākto ciklu, kura mērķis – atjaunot 20. gadsimta sākumā tik populāro muzikālo salonu tradīciju.
Pasākumu vadīja pianiste Līva Blūma, savulaik Kuldīgas mūzikas skolas absolvente, tagad – Latvijas Mūzikas akadēmijas Andra Vecumnieka kompozīcijas klases studente. Koncertlekcijā viņa klausītājus mudināja uz sarunu, pati muzicēja un izmantoja interneta resursus.

L.Blūma aicināja domāt, kas ir ainava glezniecībā, rādot dažādu mākslas vēstures periodu darbus, un meklēt līdzības ar ainavu mūzikā. Tā Vinsenta van Goga glezna Zvaigžņota nakts sabalsojās ar Līvas spēlēto Eduarda Grīga skaņdarbu Noktirne. Līdzīgas paralēles tika zīmētas vēl. Īpaša uzmanība tika veltīta franču komponista Olivjē Mesiāna daiļradei, kas saistīta ar putnu attēlojumu. Komponists tos uzskatīja par Dieva radības kroni – vidutājiem starp zemi un debesīm šo vārdu garīgajā izpratnē. Viņa aizraušanās ar putnu dziesmām un mēģinājumiem tās autentiskāk atainot mūzikā bijusi tik kaislīga, ka viņš kļuvis par profesionālu ornitologu.
Komentāri
ss.lv
2017. gada 13. martā, 13:36
Un kas kopīgs mocarellas sieram ar Mocartu?
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi