Aizvērt

Svin Baha dzimšanas dienu

2017. gada 24. martā, 03:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Svin Baha dzimšanas dienu
Pēc Baha kamermūzikas festivāla koncerta Mākslas namā aplausi nebeidzas. Mūzikas akadēmijas jaunie talanti un profesore Aina Kalnciema (no labās) saņem ziedus. Tie tiek arī bijušajai kuldīdzniecei Evijai Auziņai (otrā no kreisās), kas atzīstas, ka mājās s
Foto: Laila Liepiņa
„21. marts ir Johana Sebastiana Baha dzimšanas diena, turklāt visā muzikālajā Eiropā un nu arī aiz tās robežām piekto gadu tiek svinēta Senās mūzikas diena,” sākot 17. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla koncertu Kuldīgas Mākslas namā, sacīja tā direktore, profesore Aina Kalnciema.
Šajā festivālā viņa jau tradicionāli atved kādu brīnišķīgu koncertu ar pasaulē atzītu mākslinieku dalību. Šoreiz Baha sonātes atskaņoja profesores audzēkņi Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Starp pianistiem, kuriem klavesīna spēle ir speciālais priekšmets, ir arī agrākā kuldīdzniece Evija Auziņa. Viņa un studiju biedri – pianisti Laura Tamane, Aleksandrs Kalējs, Kārlis Gunārs Tirzītis, flautiste Sigita Razminoviča, vijolniece Ilze Tomaševska un čelists Kristers Šīmanis – pie A.Kalnciemas studē seno mūziku.
Profesore atzina, ka jauniešiem par to ir liela interese.

aunie pianisti sēdās pie pasniedzējas privātā klavesīna. E.Auziņa Kurzemniekam pastāstīja, ka akadēmijā ir tikai divi šādi instrumenti, ļoti vērtīgi, tādēļ katram pianistam mājās nav pieejami.

Koncerts sniedza lielu baudījumu gan mūzikas skolas pedagogiem un audzēkņiem, gan citiem kuldīdzniekiem. Trīsuļojošās, it kā rotaļīgās klavesīna skaņas labi papildināja Pauļa Postaža gleznas, kas aplūkojamas Mākslas namā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi