Aizvērt

Mēs varam!

2017. gada 29. martā, 04:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Mēs varam!
Kuldīgas kultūras centrā pulcējās ap pussimt cilvēku. Priekšplānā – kuldīdznieks Kristaps Kaņuks, kurš izvirzīts lielkoncertam Rīgā.
Foto: Aivars Vētrājs
Integratīvās mākslas festivālā "Nāc līdzās!" Kurzemes koncertā, kas notika Kuldīgas kultūras centrā, no 16 priekšnesumiem deviņi, tostarp viens no Kuldīgas, izvirzīti lielkoncertam Rīgā.
Tur tiks izraudzīti 12 laureāti, kuri kopā ar Latvijā zināmiem māksliniekiem kā ik gadu uzstāsies Ziemassvētku koncertā.


REDZAMA IZAUGSME

Festivāls, kurā piedalās bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām, Latvijā notiek 21., bet pie mums – 11. gadu. Tā iniciatore, fonda Nāc līdzās! valdes priekšsēde Sarma Freiberga atzīst, ka lielākais šī pasākuma devums ir redzams bērnos, kuri tajā piedalās daudzkārt: „Viens ir mākslinieciskais sniegums, ko katru gadu skatītāji var redzēt koncertos, bet
vislielāko gandarījumu man sagādā bērni, kuri, vairākkārt uzstājoties, kļuvuši daudz drošāki un pašpaļāvīgāki attieksmē pret saviem biedriem.

Tā ir izaugsme, ko nevar nepamanīt. Tas, ko bērni var gūt no uzstāšanās pieredzes, ir pats būtiskākais, kas viņiem dzīvē noderēs.”


TALANTS VIRKNĒT VĀRDUS

Pēc četriem reģionālajiem festivāliem lielkoncertā Rīgā Kuldīgas novadu pārstāvēs Kristaps Kaņuks ar repa kompozīciju pēc Annas Brigaderes lugas Sprīdītis motīviem. Kristaps Pelču speciālo internātpamatskolu-attīstības centru pērn jau beidzis, tādēļ šoreiz uzstājās kā individuālais izpildītājs. Bet festivālā puisis piedalās jau astoto reizi, un septiņās ir izvirzīts lielajam koncertam.
Ik gadu viņa priekšnesums ir reps – mūzikas pavadībā puisis runā tekstus ar atskaņām, turklāt improvizējot.

Kā stāsta Kristapa mamma Ingūna Kaņuka, dēls savu talantu spēlēties ar vārdiem atklājis sen: „Kā pa jokam, sarunājoties ar tēvu pa telefonu, viņiem izveidojās saruna, kurā viens otram atbildēja ar atskaņām. Kristapam iepatikās. Tad bija laiks, kad viņš savus tekstus datorā pierakstīja. Daži publicēti organizācijas Nāc līdzās! izdotajā grāmatiņā. Kristapam reps ļoti patīk – nav mums mājās tādas dienas, kad tas neskanētu.”


EMOCIONĀLI NOZĪMĪGI

„Arī mums, mammām, šis pasākums ir ļoti svarīgs,” saka Ināra Roze no Liepājas. „Esam sadraudzējušās. Mammas ļoti labi viena otru saprot. Gadu no gada satiekamies šajā pasākumā un citos, invalīdu nometnēs, uz kurām vedam savus bērnus. Redzam, kā viņi izaug, ko katrs iemācījies. Daudziem bērniem šis koncerts ir svarīgs pašiem, bet citiem – vienaldzīgs, un viņi neizrāda emocijas vai iniciatīvu, bet dara tikai to, ko mammas noorganizē.” Upesgrīvas speciālās pamatskolas skolotāja Ināra Štorha kopā ar audzēkņiem piedalās astoto gadu:
„Emocionāli šis ir nozīmīgs pasākums gan vecākiem, gan bērniem. Katra iziešana sabiedrībā pilnveido garīgo dzīvi.

Arī skolotājiem tas ir izaicinājums, jo katru gadu jāizdomā kas jauns. Koncertā ir interesanti paskatīties, ko paveikuši kolēģi.” Liepājas speciālās internātpamatskolas deju skolotāja Inta Kirkopa stāsta, ka audzēkņiem, kuriem ikdienā grūti atrast motivāciju mācīties ko jaunu, šī iespēja braukt uz koncertu liek sasparoties un sevi pārvarēt.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi