Aizvērt

Bez vērtējuma – spēles priekam

2017. gada 31. martā, 02:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Bez vērtējuma – spēles priekam
Teātra svētkos – V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas uzvedums "Klačiņa", kas stāsta par pusaudžu attiecībām un problēmām.
Foto: Aivars Vētrājs
Ar sešu izglītības iestāžu astoņām izrādēm aizvadīta Starptautiskā teātra diena Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centrā (BJC).
Šoreiz tie bija tikai svētki bez vērtēšanas, kur garā virknē viena pēc otras parādītas septiņas nelielas izrādes, bet astotā, Henrika Ibsena Pērs Gints, pasākumu pabeidza pašā vakarā.

Kuldīgas 2. vidusskolas mazie skolēni ieradušies kā skatītāji, savukārt pasākuma vadītājas – BJC speciāliste Agate Roga un praktikante no Liepājas Universitātes, kuldīdzniece Linda Blīgzna – pauzēs pastāstīja par Starptautisko teātra dienu, uzdeva jautājumus par Latvijas teātriem un aktieriem.


VAJAG SEVI PĀRBAUDĪT

Laidu pamatskolas teātra pulciņa vadītājai Aijai Botsmanei ir četru gadu pieredze, bet uz Kuldīgu savējos atvedusi otro reizi. Viņa uzsvēra, ka šādi svētki vajadzīgi, īpaši pagastu skolēniem, lai tie var sevi pārbaudīt, mācīties pielāgoties jaunai situācijai. „Lauku bērni ar vecākiem uz profesionālajiem teātriem aizbrauc visai reti. Paliek tās reizes, kad dodamies skolas ekskursijās aptuveni reizi gadā. Aprīlī kopā ar audzināmo klasi brauksim uz Liepāju, iecerēts arī teātra apmeklējums.” Aija stāsta, ka viņas skolēnu kolektīvs iestudējis Rūķīšu pavasari, bet vislielākā sāpe esot tērpi – atliek paļauties vien uz sevi vai vecāku atbalstu.


„VAR ATCERĒTIES GARU RUNU”

Kuldīgas pamatskolas Basu filiāles pulciņa vadītāja Maija Stebule savējos slavēja: „Atvedām arī pašus mazākos – no četriem gadiem līdz 5. klasei. Mēģinājumi notika četrreiz nedēļā, un šoreiz viss paveikts lieliski – tieši tā, kā biju iecerējusi.” Basenieki šogad atšķīrās ar gaumīgiem skatuves tērpiem, kam palīdzējuši tapt gan skolēnu vecāki, gan M.Stebules kolēģi.

Izrādes Pūpoliņš un Pelēns galveno varoni atveidoja pirmklasnieks Nils Rajs Krilovs: „Man teātra nodarbības patīk. Var iemācīties garu runu un tad atcerēties, kas jāsaka. Bail nebija – es tikai biju tāds kautrīgs, un mazliet sajuka vārdiņi.”

M.Stebule uzskata: skolu teātru režisoriem atspērienu devuši divu gadu kursi, ko vadīja divas kuldīdznieces: režisore Gunta Krauze un horeogrāfe Baiba Rozevska. Lieliska bijusi arī iespēja pirms gada piedalīties Latvijas skolu un jauniešu teātru festivālā Spēlēsim te-ātri, kas notika Liepājas koncertzālē Lielais dzintars.


Teātra svētku dalībnieki un izrādes
Laidu pamatskola ar izrādi Rūķīšu pavasaris (pedagoģes Aija Botsmane, Dagnija Šteinberga)
Kuldīgas pamatskolas Basu filiāle ar izrādi Pūpoliņš un Pelēns (Maija Stebule)
V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija ar izrādi Klačiņa (Daiga Strupule-Buka)
Kuldīgas pamatskola ar izrādēm Tīnas dzimšanas diena, Kaķēna raizes (Jolanta Hartmane)
Kuldīgas Centra vidusskola ar izrādi Bērnība nav dzīve, bet sapņi (Maija Leļa)
BJC teātra studija ar izrādēm Zilie spārni, Pērs Gints (Gunta Krauze, Baiba Rozevska)
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi