Aizvērt

Tēva sēta: skaista un dziesmota

2017. gada 28. aprīlī, 00:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Tēva sēta: skaista un dziesmota
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas kultūras centrā aizvadīts Viduskursas, Austrumkursas un Ziemeļkurzemes bērnu folkloras kopu sarīkojums "Zinu, zinu tēva sētu", un no mūspuses kolektīviem 1. pakāpes vērtējumu ieguvuši Alsungas "Suitiņi" un Basu Krētainie suiti.
Kuldīgā sapulcējās 11 folkloras kopas no Alsungas, Saldus, Ventspils un Kuldīgas novada, kopumā 187 bērni, kuri rādīja savas programmas. Tās vērtēja žūrija: Valsts izglītības satura centra pārstāve Agra Bērziņa, projektu koordinatore Māra Mellēna, folkloras speciāliste Dina Liepa. Pirmajā daļā uzstājās viesu kolektīvi, īpašs bija tārgalnieku kopas Piški Kāndla uznāciens līvu valodā, kā arī krāšņais Ventspils kopas Jurjev deņ priekšnesums krievu valodā. Otrajā daļā sevi rādīja Viduskursas kopas. Bet visi dalībnieki viens otru redzēja gandrīz stundu garajā rotaļniekā, kurā dūšīgi muzicēja Kuldīgas novada kopu vadītājas.

Pēcpusdienā visi devās ekskursijā uz Paduri, kur muzeja klētī izpētīti senie darba instrumenti un spēlētas senās spēles, savukārt SIA Amazone apskatīta modernā lauku sēta. Ūšu vārāmajā namiņā varēja uzkost desiņas, bet Alternatīvās sākumskolas Padures filiālē katrs dekorēja savu puķu podiņu un iedēstīja laimes zirni, ko vest uz mājām un lolot. „Zirnis ir Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas simbols, tādēļ kopu vadītājiem un žūrijai dāvanā tika jau izdīdzis zirņa stāds, bet dalībnieki kā zirnīši izripoja visās ievirzēs un ciemos uz Paduri,” stāsta skolotāja Ilona Incenberga, folkloras kopas Skolas spēlmaņi vadītāja un pasākuma saimniece.

Folkloras sarīkojumi ir solis pretī bērnu un jauniešu festivālam Pulkā eimu, pulkā teku, kas 5. un 6. maijā būs Vecpiebalgā.


ALSUNGAS UN KULDĪGAS NOVADA DALĪBNIEKI

* Alsungas folkloras kopa Suitiņi (vadītāja Gunta Matēviča, 1. pakāpe).
* Kuldīgas pamatskolas Basu filiāle, Krētainie suiti (Iveta Akeldama, 1. pakāpe).
* Kuldīgas novada BJC, Kursīši (Ina Celitāne, 2. pakāpe).
* Alternatīvā sākumskola, Skolas spēlmaņi (Ilona Incenberga, 2. pakāpe).
* Kuldīgas 2. vsk. Rendas filiāle, Cītariņš (Aira Bumbiere, 2. pakāpe).
* Pelču speciālā internātpamatskola-attīstības centrs (Agita Leontjeva, 2. pakāpe)
* Ēdoles pamatskolas folkloras kopa (Dace Jansone, 2. pakāpe).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi