Aizvērt

Izskanējis pirmais festivāls "Soli Deo Gloria"

2017. gada 28. aprīlī, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Izskanējis pirmais festivāls "Soli Deo Gloria"
Foto: Aivars Vētrājs
„Esam ļoti gandarīti – ieguldīts milzīgs darbs. Izvērtēsim to un domāsim par turpmāko,” tā Kuldīgas pirmo starptautisko bērnu un jauniešu garīgās mūzikas festivālu "Soli Deo Gloria" raksturoja bērnu un jauniešu centra (BJC) direktore Inese Astaševska.
Trīs dienu pasākumu organizēja BJC kopā ar idejas autoru, diriģentu Eduardu Grāvīti un vairākām draudzēm. Piedalījās kori, ansambļi un solisti no Tukuma, Brocēniem, Aizkraukles, Ventspils un Kuldīgas, kā arī Lietuvas apvienotais bērnu koris – pavisam 15 kolektīvu un vēl solisti. Atklāšana notika kultūras centrā, bet dalībnieki muzicēja arī Sv. Annas, Lipaiķu un Rendas, kā arī Alsungas Sv. Miķeļa katoļu baznīcā.

Programmā bija Eiropas tradicionālo kristīgo konfesiju sakrālā mūzika – mesas, korāļi, motetes, spiričueli, gospeļi –, kā arī džeza, rokoperu un mūziklu fragmenti ar kristīgu tematiku, kas raksturīga Kristus augšāmcelšanās laikam.

I.Astaševska turpina: „Festivāls notiks arī turpmāk, bet tik lielā mērogā katru gadu ne. Tas varētu būt reizi divos trijos, bet katru gadu varētu notikt atsevišķi koncerti.” BJC vadība uzteica desmit jauniešus, kuri brīvprātīgi iesaistījās viesu uzņemšanā, darot to atbildīgi un disciplinēti.


PIRMATSKAŅOJUMS UN CITI PĀRSTEIGUMI

Pirms noslēguma koncerta Sv. Annas baznīcā mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics uzrunā citēja Svēto Rakstu vārdus: „Dziediet tam Kungam jaunu dziesmu!” Viņš sacīja: „Jauns ne vienmēr nozīmē cits – pamatā visam ir Jēzus Kristus. Ja šis pamats ir katrā jaunā atskaņojumā, tad senais, kas varbūt šķitis jau arhaisks, kļūst atkal pieejams un aktuāls.”

Šajā koncertā klausītājus gaidīja daudz patīkamu pārsteigumu: sākot ar Kuldīgas jaunā komponista Elvja Dēliņa kordziesmu Mēness nakts, ko pirmatskaņojumā dziedāja mūzikas skolas koris Cantus, un beidzot ar kopkora dziedātajiem fragmentiem no Endrjū Loida Vēbera rokoperas Jēzus Kristus – superzvaigzne. Tiem pavadījumu spēlēja koncertmeistars Zigurds Turss un BJC instrumentālais ansamblis Mona, bet soliste bija Agnese Čīče, kura arī vada vairākus kolektīvus – festivāla dalībniekus.

Skanēja gan sirsnīgas mazo solistu balsis, gan ansambļu un koru priekšnesumi. Lietuviešu kora balsis klausītājus apņēma no visām pusēm, jo dziedātāji bija sastājušies visapkārt telpai. Kā saulesstariņi – smaidīgas un aizrautīgas – bija Ventspils Centra sākumskolas zvanu ansambļa Saules zvani meitenes.


AR IEDVESMU VAR DAUDZ

Festivāla idejas autors ir pedagogs un diriģents E.Grāvītis, kurš šo ieceri sevī nesis ilgu laiku un ir gandarīts, ka kuldīdznieki to īstenojuši: „Ja mums būs dzīvas garīgās vērtības, tad būs arī viss pārējais – ekonomikas un sabiedrības attīstība. Cilvēks ar iedvesmu var izdarīt ļoti daudz. Mēs no daudz kā baidāmies. Bet, ja darām kaut ko labu, ja esam godīgi un patiesi, tad nav jābaidās un visas ieceres īstenojas. Jāatceras, ka vieglāk ir cietoksni iekarot nekā to pēc tam noturēt. Ceru, ka festivāls kļūs par tradīciju.”

Par darbu tā sagatavošanā viņš saka: „Kuldīgā ir ļoti jauki cilvēki, kuriem var uzticēties un ar kuriem strādāt vienā komandā. Kuldīgā ir drosme uz tautas garīgo attīstību, kultūru un mākslu skatīties citādi. Otras tādas pilsētas Latvijā nav.”

Lietuvas kolektīva diriģente Valērija Skapiene priecājās par iespēju atbraukt uz Latviju, jo šis ir apvienotā bērnu kora pirmais ārzemju brauciens: „Šajās dienās laiks bija ļoti auksts, bet vēlējāmies, lai mūsu bērni dzird, kā dzied citi, sevišķi latvieši, par kuru dziedātprasmi zinām.” Kolektīvs izveidots pirms nepilna gada, tajā dzied pa diviem trim bērniem no lauku skolu koriem.


KULDĪGU PĀRSTĀVĒJA:
• mūzikas skolas koris Cantus (vad. Maruta Rozīte),
• Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 5.–9. klases koris (Iveta Vīksne),
• BJC muzikāli radošā studija Mona (Sangrita Upeniece),
• Kuldīgas Centra vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis KCV (Sangrita Upeniece),
• Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas 5.–9. klases ansamblis (Anete Siltāne),
• Vārmes pamatskolas 5.–9. klases koris (Inese Krūmiņa),
• Kuldīgas pamatskolas 1.–4. klases koris un 5.–9. klases ansamblis (Ļubova Pirtniece),
• Kuldīgas kultūras centra (KKC) ansambļi Karameles un Trifeles (Agnese Čīče)
• KKC jauniešu koris Lai top! (Jana Paipa),
• Kuldīgas 2. vidusskolas vokālais ansamblis Liesmiņas (Jana Paipa).
Koncertmeistars Zigurds Turss.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi