Aizvērt

Bagātība uz skatuves

2017. gada 17. maijā, 06:00
Raksta autors: Justīne Smilga
Bagātība uz skatuves
Kuldīgas jauniešu teātra "Focus" 20. gadadienas izrāde "Pēdējā barjera". Tikai aiz restēm nonākot, var apjaust, kas atstāts otrā pusē: mīlestība, saule, brīvība.
Foto: Laila Liepiņa
„Par rezultātu noteikti nav jākaunas,” tā pēc Kuldīgas kultūras centra (KKC) jauniešu teātra "Focus" jubilejas izrādes "Pēdējā barjera" atzina radošais kolektīvs.
Savu 20. gadskārtu 13. maijā Focus svinēja ar ļoti nopietnu darbu – izrādi pēc 1971. gada Andreja Dripes romāna motīviem. Dejā, brazīliešu cīņas mākslā kapoeirā un filmētā materiālā, kas tapis ar profesionālu aktieru Jāņa Āmaņa un Jurģa Spulenieka līdzdalību, izdzīvota dzīve aiz nepilngadīgo noziedznieku kolonijas restēm.

Režisore Daiga Pirtniece, horeogrāfi Inita Saleniece-Purmale un Ruslans Kurlovičs, kā arī kapoeiras pasniedzējs Valdis Devjatņikovs pārliecinājās, ka problēmas ir tādas pašas arī teju pusgadsimtu pēc romāna tapšanas. Jaunieši tēlos iejutušies tik dziļi, ka asaras nespēja valdīt ne paši, ne skatītāji. „Ja man prasa, ko dzīvē esmu nopelnījusi, varu teikt, ka mana bagātība ir uz skatuves,” radošajam kolektīvam pateicās D.Pirtniece. Kopā ar KKC projektu vadītāju Ilzi Zariņu radusies ideja izrādi tulkot angļu valodā un piedāvāt dalībai ārzemju festivālos.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi