Aizvērt

Vieta radošumam un garīgumam

2017. gada 24. maijā, 05:00
Raksta autors: Daiga Bitiniece
Vieta radošumam un garīgumam
Mākslas un radošuma telpas "M22" atklāšanā Kuldīgā, Mālu ielā 22, saimniece Ieva Vītola-Lindkvista saka paldies arhitektam Andrim Kronbergam, ar kuru brīžiem esot sapratusies pat bez vārdiem.
Foto: Roberts Prauliņš
„Mācīt cilvēkiem garamantas ir liela lieta. Darīt to privāti ir sevišķa uzdrīkstēšanās un varēšana,” tā mākslas un radošuma telpas "M22" atklāšanā Kuldīgā sacīja gaišās, ar labu auru apveltītās un interesantās ēkas arhitekts Andris Kronbergs.
Mākslinieku darbnīcas saimnieki Ieva Vītola-Lindkvista un Ole Lindkvists tieši tā iecerējuši – lai ēka ir ne tikai funkcionāla, bet arī mājīga un iedvesmojoša, lai klātesošs ir garīgais aspekts. Sanākušie pēc uzrunām un laba vēlējumiem varēja apskatīt izstādi ar Ievas un Oles vadīto krāsu mācības un gleznošanas kursu dalībnieku darbiem. Tie ir dažādu profesiju cilvēki no Kuldīgas, Aizputes, Alsungas, Ventspils un Rīgas, kuri brīvajā laikā mācās un izpaužas krāsās. Šādus kursus mākslinieki vada jau četrus gadus, un tas, ka par tiem ir interese, arī bijis viens no iemesliem veidot savu darbnīcu.

„Te mēs sniegsim iemaņas gleznošanā, krāsu valodā, iedrošināsim cilvēkus viņu personības izaugsmē un palīdzēsim attīstīt radošumu,” trīs galvenos uzdevumus skaidroja Ole.

Darbnīca līdzās mākslinieku mājai Mālu ielā tapusi divos gados gan par pašu naudu, gan ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda programmas LEADER atbalstu. Projektu uzrakstīt Ievai palīdzējusi Sigita Vaivade, kurai šai ziņā ir pieredze, bet dažādi atbalstījuši vēl citi kuldīdznieki.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi