Aizvērt

Apgūst neparastu ģitārspēli

2017. gada 7. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Ģirts Štrāls
Apgūst neparastu ģitārspēli
Kuldīgas jauniešu apvienības "Trīs plus trīs" nometnē "Dinamika" ģitārists Gints Smukais (no kreisās) izskaidro pirkstu perkusijas tehniku.
Foto: Roberts Prauliņš
Ģitārspēles meistarklasē, ko šonedēļ organizēja Kuldīgas jauniešu apvienība "Trīs plus trīs", paliels dažāda vecuma interesentu skaits ar lielu aizrautību klausījās, kā muzicē ģitārists Gints Smukais, un mācījās neparastu tehniku – pirkstu perkusiju stilu.
PAŠMĀCĪBAS CEĻĀ

Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centrs (BJC) otro gadu aicināja jauniešu iniciatīvas programmai rakstīt projektus un iegūt naudu savu ideju realizācijai. Stāsta projekta autors Patriks Purviņš: „Esam izveidojuši neformālu jauniešu apvienību Trīs plus trīs. Uzrakstījām projektu, jo mērķis bija uzaicināt kādu, kas labi pārzina ģitārspēles tehniku. Ar Gintu Smuko bijām tikušies Kuldīgā viņa koncertos, un sapratu, ka viņš ir īstais cilvēks, kuru vēlamies redzēt mūsu projektā.” BJC Jauniešu mājā (Jelgavas ielā 26) nometnē Dinamika G.Smukais divas dienas ierādīja pašmācībā izkopto spēles stilu.

Ģitāru Gints spēlē deviņus gadus – no 14 gadu vecuma – un turpina pilnveidoties. Viņš muzicējis Vecrīgas ielās, kafejnīcās, dažādos pasākumos un plašāk kļuva pazīstams, uzvarot TV talantu konkursā Rādi, ko vari!, ir sadarbojies ar jauniešu kori Maska, uzstājies festivālā Positivus un iestudējumā Cabaret La Luna. Gintam ir pieredze arī ģitārmūzikas sesijās un meistarklasēs.


„VISI ATNĀCA AR VĒLMĒM”

„Nodarbībās Kuldīgā mācījāmies amerikāņu mūziķa Endija Makkija (Andy Mckee) skaņdarbu Drifting, jo apguvām pirkstu perkusiju stilu,” stāsta G.Smukais. „Jauniešiem pirms tam izklāstīju, ka skaņdarbā atrodamas visas vajadzīgās tehnikas un tendences, kas parādās šajā stilistikā. Bez tehnikas, manuprāt, šis ir arī ļoti labs koordinācijas treniņš, jo tiek izmantotas abas rokas, lai veidotu kopību – sinerģiju. Bet pats galvenais – visi atnāca ar vēlmi kaut ko iemācīties.”

Šis ir otrais Patrika rīkotais pasākums. Pagājušajā gadā vokāli instrumentālā ansambļa meistarklasē uzaicināts Kuldīgas basģitārists Artis Rozītis, kurš savulaik spēlējis grupās R.A.P. un Das Ist, tagad Montanā, un skrundenieks Jānis Buķelis, grupas „Līvi” un Buks solists. Pats Patriks spēlē muzikāli radošā studijā Mona un noteikti turpinās rīkot šādus pasākumus ar BJC atbalstu.


KONCERTI PAGASTOS

BJC atbalsta vēl kādu projektu, kas Kuldīgas novada pagastos sniedz bezmaksas koncertus, un idejas autors ir grupas Mona dalībnieks Kārlis Rimaševskis. „Mēs esam ģitāristu ansamblis un Kuldīgas Centra vidusskolas ansamblis, meklējām iespējas uzstāties un gūt plašāku pieredzi. Uzzinājām par bērnu un jauniešu centra konkursu, kurā var iegūt finansējumu,” saka Kārlis. Pirmais koncerts notiks 8. jūlijā Vārmē, bet 22. jūlijā – Vilgālē un Ķikuros.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi