Aizvērt

Arī lietū spieto teātru bites

2017. gada 12. jūlijā, 02:00
Raksta autors: Kristīne Medne, Vārmes kultūras organizatore
Arī lietū spieto teātru bites
Foto: Kristīne Medne
Skanot "Zilajam karbunkulim", 8. jūlijā Vārmes estrādē sākās devītais amatierteātru festivāls "Spiets". Šogad, spītējot sliktajiem laikapstākļiem, kopā spietoja astoņi amatierteātru kolektīvi.
Diena sākās ar Ventspils novada Vārves amatierteātra Vārava izrādi Pavasara neprāts. Gan šī, gan visas pārējās izrādes bija komēdijas, tāpēc smieklu dienas garumā netrūka. Starp teātru izrādēm varēja dzirdēt arī muzikālu priekšnesumu no Kuldīgas bērnu un jauniešu centra muzikāli radošās grupas Mona. Vārmes amatierteātris Es un Tu bija sagatavojuši mēmo šovu, kurā attēloja dažādus sadzīves priekšmetus, piemēram, veļasmašīnu, maizes krāsni, piena separatoru.

Pirms kopīgām pusdienām, kurās vārmenieki piedāvāja uz ugunskura gatavotu sautējumu, uzstājās Šķēdes Dailas teātris ar izrādi Pirmās un pēdējās medības. Pēc tam pasaku pasaulē ieveda Bauskas novada Īslīces amatierteātris Dadži ar izrādi Velniņi. Kolektīvs spietoja pirmo reizi, tā režisore Evita Novicka aktieru vārdā apgalvoja, ka uz Vārmi brauks atkal: „Ja vien aicinās, būsim klāt!” Jaunlutriņu amatierteātris skatītājus smīdināja ar izrādi Lauku gurķis. Izrādes, kas tika spēlētas estrādē, noslēdza Zirņu amatierteātris ar Savedēju. Pa to laiku skatītājus skolas zālē jau gaidīja Kuldīgas amatierteātris ar izrādi Bildinājums.

Mājasdarba tēma bija Dzīvē iet kā zaļā pļavā…, un šogad teātra kolektīvi bija ļoti radoši. Šī ir viena no interesantākajām festivāla daļām. Pasākums pierādīja, ka nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Bruņojušies lietussargiem un lietusmēteļiem, noslēgumā visi dziedāja un lēca pie neoficiālās festivāla himnas Augusts, jo parasti tas notiek augustā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: