Aizvērt

Franču stilā

2017. gada 14. jūlijā, 12:55
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Franču stilā
Dzīres Kuldīgā ieskandināja Francijas kompānija Remue Menage, dodoties gājienā, kas aizsākās Piltenes ielā un beidzās Pilsētas estrādē.
Foto: Roberts Prauliņš
Tradicionālais festivāls Dzīres Kuldīgā ceturtdienas vakarā tika atklāts liriski un franču stilā.
Bungu rīboņa un augstu gaisā planējošie izgaismotie teiksmainie okeāna dzelmes iemītnieki jau no tāluma norādīja par Francijas kompānijas Remue Ménage tuvošanos Pilsētas estrādei. Bērnus fascinēja gan lielās zivis, gan gaisā peldošās medūzas, bet pieaugušie apbrīnoja mākslinieku veiklību, izpildot trikus ar kājām piestiprinātām atsperēm. Jauki, ka viesu uzvedumu varēja vērot, arī viņiem dodoties atpakaļ uz sporta halli Piltenes ielā.

Pēc novada domes priekšsēdes Ingas Bērziņas uzrunas skatuvi pārņēma jauniešu teātris Focus un viņu draugi – Nacionālās operas un baleta solisti un Nacionālā teātra aktieri. Tagadējie baletdejotāji Alise Prudāne, Anna Ruske, Aleksandrs Osadčijs un horeogrāfe Lāsma Andžāne ar teātri Focus tikās jau pusaudžu gados, kad viņus, Rīgas horeogrāfijas vidusskolas audzēkņus, vasarās šurp veda horeogrāfe Inita Saleniece-Purmale.
Dzīru atklāšanas koncerts ar zīmīgo nosaukumu Satikšanās tiešā nozīmē bija seno draugu tikšanās.
Publiku priecēja arī baletdejotāji Viktorija Jansone un Raimonds Martinovs, kā arī horeogrāfs Reinis Rešetins. Savukārt aktieris Jurģis Spulenieks, kurš kopā ar kolēģi un nu jau arī kuldīdznieku Uldi Siliņu koncertu vadīja, pats izaudzis Kuldīgas jauniešu teātrī.

„Lai gan var pamanīt atšķirību starp profesionāļiem un vietējiem jauniešiem, jūsējo līmenis ir ļoti augsts,” atzina Aleksandrs, kurš uz Dzīrēm atbraucis no Maskavas.

Uguņošanas laikā gan gadījās kļūme, kad daži noklīduši šāviņi krita publikas virzienā, taču pagaidām nav informācijas, ka kāds būtu cietis.
Komentāri
Bilde
2017. gada 15. jūlijā, 15:17
Pirtnieces horeogrāfija sāk atkārtoties, arī jauno aktieru joki pajēli, bet kopumā skaista svētku atklāšana! Paldies!
Fons
2017. gada 14. jūlijā, 21:10
kas tur īsti bija, salūts esot bijis šķībs ?
Pievieno jaunu komentāru: