Aizvērt

Skrundā sadzied vīri, sievas skanīgi piebalso

2017. gada 17. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Skrundā sadzied vīri, sievas skanīgi piebalso
Tiekas divas mūzikas pasaules personības – Suitu sievu vadītāja Ilga Leimane sirsnīgi sveic diriģentu Edgaru Račevski.
Foto: Daina Tāfelberga
„Pie Ventas nekur nav brīnišķākas estrādes par to, kāda ir Skrundā,” atzina diriģents un komponists Edgars Račevskis, tradicionālajā Kurzemes vīru koru dižkoncertā pulcējot desmit stipro balsu kolektīvus.
Aizvadītajā nedēļā E.Račevskis nosvinēja 81. dzimšanas dienu. Daļēji tas bija iemels koncertam Skrundā dienā, kad citur notiek vērienīgi pasākumi. Tradīcija pulcēt vīru korus radās pirms četriem gadiem, toreiz maestro norādīja, ka viņa dzimtajā pusē dziesma vēl stipri turas.
„Viena otra balss gājusi mazumā, bet gan jau būs jaunas, tāpēc jānāk kopā, jādzied un jāspēlē,”
kā vienmēr optimistisks bija novadnieks – Dziesmu svētku goda virsdiriģents. Viņa teikto apliecināja Valtera Kaminska un Imanta Ziedoņa dziesma Mūžu mūžos apvienoto koru izpildījumā.

Dižkoncertā piedalījās vīru kori un ansambļi no Nīcas, Rojas, Talsiem, Ventspils, Liepājas, Aizkraukles, Rīgas Latviešu biedrības, kā arī folkloras kopa Suitu vīri kopā ar vadītāju Ilgu Leimani un Daci Nasteviču. Vīru balsu skanējumu papildināja Skrundas sieviešu koris Sonante, Inčukalna novada pūtēju orķestris, Latvijas Nacionālās operas tenors Māris Evalds un soprāna dziedātāja Elīza Evalde, mežraga solo Arvīds Klišāns, eifoniju spēlēja Kirils Turovs.

Saviļņojoša bija koncerta izskaņa, kad tika dziedātas E.Račevska komponētās dziesmas, īpaši Vakars Ventmalā ar Birutas Senkēvičas vārdiem par zilajām puķēm komponista dzimtās upes krastā. Uz skatuves tika aicināts arī Skrundas vīru vokālā ansambļa Vecie zēni vadītājs Viesturs Meļķis un dziesma atkārtota, publikai pieceļoties un sirsnīgi dziedot līdzi.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: