Aizvērt

Himna Kuldīgai un tās sievietēm

2017. gada 21. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Himna Kuldīgai un tās sievietēm
Fotoalbumiņa Kuldīga baltā kleitā veidotāji Vladimirs Svetlovs un Artis Gustovskis saka paldies Maras muižas īpašniecei Ilgai Prančai-Hartingerei. Viņa ir viena no tiem, kuri izdevumam atvēlējusi dzimtas fotogrāfijas.
Foto: Lāsma Reimane
„Neesmu šī albuma autors, tikai redaktors. Autori esam mēs visi, kuri pētīja dzimtas vēsturi, meklēja fotogrāfijas noputējušos albumos un palīdzēja tās atlasīt,” tā izdevuma Kuldīga baltā kleitā atvēršanā teica Rīgas fotogrāfs un viens no ieceres autoriem Vladimirs Svetlovs.
Nelielā izmēra grāmatiņu izdevusi Viduskurzemes tūrisma apvienība, tā iespiesta Jelgavas tipogrāfijā un nopērkama grāmatnīcās.
Kuldīgas aktīvās atpūtas centra vadītājs un idejas līdzautors Artis Gustovskis atklāja, ka viens iedvesmas avots bijušas vecās fotogrāfijas: „Kad sākām tās pētīt, izrādījās, ka agrāk daudzos svētkos un citos svarīgos notikumos meitenēm mugurā bija balta kleita.” V.Svetlovs turpina: „Uz vāka ir fotogrāfija ar nezināmas sievietes portretu, kas tapusi Kuldīgas dzelzceļa stacijā. Viņa gaida vilcienu. Tas ir laika vilciens, kas mūs var aizvest ideālajā Kuldīgā, kurā nav nekā slikta, nekā skumja...”
Izdevumā, kurā aptverts laiks no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām, redzamas fotogrāfijas, kuras publiskajos arhīvos neatrast, jo tās atvēlējuši gan fotokluba Divas upes dalībnieki, gan citi, daudz palīdzējušas muzeja darbinieces ar saviem krājumiem. Ievadā paldies teikts 22 kuldīdzniekiem, bet visu bildes nav iekļautas. Kā teica V.Svetlovs, materiāla bijis ļoti daudz. Viņš uzsvēra, ka grāmata ir arī darbs režisora Ulda Brauna piemiņai. Ar pašu tā arī nav paspēts izrunāties, taču iekļautas fotogrāfijas no viņa filmas Motociklu vasara, kas uzņemta 1975. gadā.
Katram attēlam līdzi nācis stāsts, un daži tika atklāti albuma atvēršanas svētkos. Piemēram, Divu upju dalībnieces Aijas Kņazes stāsts ir par mammas izlaiduma kleitu, kurai audums sūtīts no Amerikas, bet Maras muižas īpašnieces Ilgas Prančas-Hartingeres mamma fotografēta tad, kad viņa Kuldīgā bildināta.
„Mēs dzīvojam ātrā pasaulē un vienmēr nevaram atvēlēt laiku sev un savai vēsturei, tomēr tā veido katru no mums, mūsu pilsētu un valsti,” teica V.Svetlovs.
Komentāri
Astra
2017. gada 9. augustā, 15:42
Man rokās gluži nejauši nonāca grāmatiņa "Kuldīga baltā kleitā", un tā mani patiesi savaldzināja.
Savaldzināja ar patiesumu, ar dziļumu un ar vārdos nenoformulējamu dzīves aromātu.
Ne vēsts no tradicionālajām skaisto vietu fotogrāfijām, kas priecē acis, neatstājot pēdas sirdī;
šis albūmiņš aizkustina un liek sajust piederību, ja arī ne Kuldīgai, tad Latvijai noteikti.
Sirsnīgs paldies autoriem gan par burvīgo ideju, gan par pārdomāto izpildījumu!.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi