Aizvērt

Eiropas zelta meitenes un sudraba jaunieši

2017. gada 26. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Eiropas zelta meitenes un sudraba jaunieši
Kuldīgas mūzikas skolas kora Cantus meitenes ar diriģentēm Marutu Grigali un Marutu Rozīti, koncertmeistari Martu Ozoliņu pie Hanzas vidusskolas pēc tam, kad saņēmušas zelta medaļu 3. Eiropas koru olimpiādē Rīgā.
Foto: Marutas Grigales arhīvs
No 3. Eiropas koru olimpiādes Rīgā ar zelta medaļu konkursā Nāciju „Grand Prix” bērnu koru grupā atgriezies Kuldīgas mūzikas skolas kolektīvs Cantus, savukārt kultūras centra jauniešu kolektīvs Lai top! atklātajā konkursā ieguvis sudrabu.
Kā jau olimpiādē

Visās desmit Nāciju „Grand Prix” un koru olimpiādes kategorijās (pirmajā un otrajā daļā) Latvijas kori saņēmuši trīs visaugstākos titulus, 27 zelta un trīs sudraba medaļas, piecus 3. Eiropas koru olimpiādes čempiona titulus, 12 zelta un sešas sudraba medaļas, 13 zelta un 18 sudraba diplomus.
Kora Cantus diriģente Maruta Grigale norāda, ka punktu tabula bijusi sarežģīta kā matemātikas olimpiādē. Bērnu un jauniešu kori sacentās trīs līmeņos: atklātajā, čempionu un Grand Prix. Tā kā Cantus 2. Eiropas koru olimpiādē pirms diviem gadiem čempionu titulu jau ieguvis, šoreiz tas virzīts uz visaugstāko līmeni, tāpēc zelts nozīmē izcilu vērtējumu.

Prasības aug

„Mūsu grupā bija desmit ļoti spēcīgi kori, tostarp sevi daudzkārt apliecinājušie latvieši, kā arī kolektīvi no Krievijas, Ķīnas un citām valstīm, kas sparīgi ienāk Eiropas mūzikas pasaulē,” skaidro kora Cantus vadītāja un diriģente Maruta Rozīte. „Nosacījumi ļoti stingri – izvēles repertuārs, taču bija jāiemācās piecas jaunas dziesmas, un lielākajai daļai jābūt valodā, kas nav radniecīga ar dzimto, turklāt neviena nedrīkst būt īsāka par trim minūtēm. Līdz šim daudz dziedājām vāciski, nu mācījāmies latīniski un somiski. Prasības aug, bet skolas korī dziedātāji mainās ik gadu, tāpēc nopietni jāstrādā. Rezultāts ir spilgtās emocijas – daudz lielāks par balvu.” Cantus arī priecēja klausītājus Vērmanes dārzā, piedalījās Ulda Marhileviča cikla Tiltiem pāri pirmatskaņojumā un noslēguma koncertā svētdienas vakarā, kur spilgto tautas tērpu dēļ nevarēja palikt neievērots arī TV skatītājiem. No daudzajiem koriem tieši kuldīdznieces filmējusi Vācijas televīzija.

Neiedomājams piedzīvojums
Kora Cantus diriģentes un meitenes piebilst, ka jauka bijusi arī sadzīve Hanzas vidusskolā, kas ierasti atvēlēta kuldīdzniekiem. Taču koncerti – emociju pārpildīti. Annijai Vaivadei šī ir pirmā sezona ar kori: „Pat iedomāties nevarēju, ka būs tik aizraujoši! Arī lielās meitenes vēlāk teica, ka tas bijis foršākais festivāls.” Tā atzina arī Nikola Smirnova, kur korī dzied vairākus gadus un bijusi pasākumos ārzemēs. Neaizmirstamos mirkļus sagādājusi gan augstā atzinība, gan tikšanās ar dziedošiem pasaules jauniešiem, U.Marhileviča dziesmu cikls, bet īpaši noslēguma koncerts.

Saslima ar kordziedāšanu
Arī Kuldīgas kultūras centra jauniešu koris Lai top! no 3. Eiropas koru olimpiādes Rīgā atgriezies sajūsmināts. Jaunajam kolektīvam pēc 2015. gada Dziesmu svētkiem tas bijis otrs, bet daudz nozīmīgāks festivāls. Turklāt šajā laikā mainījies sastāvs, jo daudzi aizgājuši mācīties vai strādāt citur. Nācies krietni strādāt, tāpēc diriģente Jana Paipa saka paldies kolēģei Agnesei Čīčei un koristiem: „Kad piekritām piedalīties, pat neiedomājāmies, ko tas no mums prasīs. Tā bija tāda sacensība kā olimpiskajās sporta spēlēs. Bet rezultāts nav tik svarīgs, galvenais – tāda mēroga pasākumā piedalīties.” J.Paipa atzīst, ka sudraba diploms iesācējiem ir diezgan augsts novērtējums, bet būtiskākais: kolektīva jaunieši nu saslimuši ar kora slimību.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi