Aizvērt

Mūsējie atkal Zaļā stara gaismā

2017. gada 28. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Dina Poriņa
Mūsējie atkal Zaļā stara gaismā
Par spīti Pāvilostas pludmales vējam nakts gaisu festivālā Zaļais stars uzkarsēja arī Kuldīgas Montana: Toms Rožkalns (akordeons), solists Mārtiņš Burke-Burkevics, Arturs Burke (bandžo), Artis Rozītis (ģitāra), Gatis Lagzdenieks (bungas).
Foto: Dina Poriņa
Pāvilostas mūzikas festivāla Zaļais stars namatēvs Uldis Marhilevičs arī šogad bija aicinājis dažus mūspuses kolektīvus: Sakaslejas baznīcas nakts koncertā dziedāja Kuldīgas ansamblis "Impresija", bet pludmales rokkoncertā – grupa "Montana". Pērn tur viesojās kamerkoris "Rāte" un "Montana".
Arī ar pārsteigumiem
Sakaslejas baznīcas dārzā dažus kilometrus no Pāvilostas kā allaž valdīja garīgi piepildīta, sirsnīga gaisotne. Uzstājās jaunie vietējie talanti: skolēnu ērģelnieku konkursa laureāti, meistarīgā mazā vijolniece Elza Siliņa (dziedātājas Ances Krauzes meita) u.c. Liriskas melodijas duetā ar U.Marhileviču izpildīja Igo, muzicēja Dzintara Beitāna trio, dziedāja Liepājas jauktais koris Laiks, kas tikko ieguvis Eiropas koru olimpiādes čempiona titulu. Bet kā saldais ēdiens pēkšņi parādījās afišās nepieteiktais Renārs Kaupers, kurš tomēr bija gatavojies kopā ar Laiku nodziedāt vairākas dziesmas.
Klausītāju vidū pat kuldīdzniekiem bija pārsteigums uzzināt, ka ansamblis Impresija ieradies... no Kuldīgas. Dziedātājas Daiva Krastiņa, Dace Blathena, Ance Jankovska, Rebeka Jāvalde un Līga Aleksandra Jāvalde (abas pēdējās spēlē arī pūšaminstrumentus) koncertmeistares Stellas Pavlovičas vadībā ir muzikāla domubiedru un ģimenes locekļu grupa, kas uzstājusies jau daudzviet, taču pie nosaukuma Impresija un jauniem, košiem, pašu darinātiem svārkiem tikusi par godu dalībai Zaļajā starā. Kā saka D.Krastiņa: „Nevienu dziesmu nedziedam kā notīs – cenšamies improvizēt vai citādi tās interpretēt muzikāli vai pat mazliet teatrāli.”
S.Pavloviča un U.Marhilevičs savulaik Liepājas mūzikas skolā bijuši kursabiedri. Pirms dažiem gadiem, gatavojoties skolēnu Dziesmu svētkiem, kuriem bērni un jaunieši mācījās arī Marhila dziesmas, Stella viņam sarīkoja autorkoncertu Kuldīgas kultūras centrā. Bet ansamblis Impresija Sakaslejā jau dziedājis Ziemassvētkos. Pēc tam ielūgts arī uz koncertu siltajā jūlija vakarā.

Īsti lecamie gabali
Naktī Pāvilostas pludmalē spridzināja leģendārā grupa Pērkons, rādot savu zelta fondu, tostarp Balādi par gulbi kā veselu uzvedumu. Sajūsmu raisīja arī pārsteidzoši jauneklīgā Eolika, kas atkal ir kopā četratā.
Kuldīgas Montana tiem blakus vairs nebija gluži iesācēja, jo festivālā muzicēja jau pērn, kad visiem tā iepatikās, ka U.Marhilevičs to aizrunāja arī uz šo gadu, dodot mūsējiem apzīmējumu jautrās mūzikas grupa. Kā zināms, Montana rada asprātīgas versijas par populārām latviešu vai ārzemju melodijām, bet nupat izdevusi pirmo albumu Lecam āzī, kurā ir arī kāda oriģināldziesma. Solists Mārtiņš Burke-Burkevics atzīst: šogad jau jutušies drošāk, grupām iznācieni bijuši vairāki, un ar pēdējo reizi Montana festivālu arī noslēgusi.
Kā liecināja publikas atsaucīgā reakcija, grupas humoru saprot daudzi, un tā ir īsta lecamā mūzika, kurā izdejoties.
Vēl Montana dziedāja savējiem Kuldīgas dzīrēs, bet piektdien, 11. augustā, pirms pusnakts uzstāsies Pilsētas svētkos Aizputē, sporta centra stadionā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi