Aizvērt

Aizraujoša nakts bibliotēkā

2017. gada 31. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Aizraujoša nakts bibliotēkā
Nakts lasīšanas dalībnieki sasēduši uz Pelču pils dienvidpuses kāpnēm: Gusts Ciņķis, Nika Nikola Verņicka, Emīlija Neimane, Deila Kristela Cēberga, Laura Kaltniece, Kristers Rudziks un Grēta Girvaite.
Foto: Dainas Girvaites arhīvs
Ar pastaigu pa aizmirsto vārdu taku, pasakām par Pelču pūces piedzīvojumiem, grāmatu lasīšanu, spēlēm un nakšņošanu Pagrabiņā aizvadīta nakts lasīšana Pelču bibliotēkas jaunajiem lasītājiem.
Vakaram satumstot, dalībnieki pulcējās pils parkā, lai kopā ar bibliotekāri Dainu Girvaiti sāktu nakts piedzīvojumu, kurā grāmatas tika ņemtas līdzi kā labi draugi. Tās tika lasītas uz pils kāpnēm, pēc to sižetiem izspēlēti skeči, zīmēti tēli, veidotas kolāžas.

Spēlē Aizmirsto vārdu taka bērni gāja pa pēdiņām, uz kurām bija rakstīti tuvākā vai tālākā senatnē lietoti latviešu valodas vārdi. Jaunajiem lasītājiem daudzi bijuši atklājums. Pastaigā pēc grāmatu Bubulis un Bubulēns un Sušķi no Šmucciema motīviem sacerētas pasakas par Bubuli un Sušķi un izspēlētas kā ludziņas.

Šādu pasākumu D.Girvaite organizē piekto gadu: „Idejas autori ir bērni, jo viņiem ļoti gribējās bibliotēkā nakšņot. Citus gadus bija dalībnieki arī no citiem pagastiem un Kuldīgas. Šogad nezinājām, kad sāksies pils jumta remonts, tāpēc kā norises vieta izvēlēts mājīgais brīvā laika centrs Pagrabiņš. Ap brokastu laiku bērni devās mājās.”

foto
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi