Aizvērt

Alsundznieki portretos

2017. gada 7. augustā, 06:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Alsundznieki portretos
Gleznotājs Aleksandrs Ņekrasovs Alsungas novada muzejā izstādes "Portrets" atklāšanā vadīja meistarklasi portreta gleznošanā.
Foto: Jolanta Hercenberga
„Portretā tiek meklēta vizuālā līdzība, bet patiesi mākslinieciskā darbā modelim jābūt attēlotam nevis ārēji, bet iekšēji līdzīgam. Tad atklājas stāsts par cilvēku,” izstādes "Portrets" Alsungas novada muzejā atklāšanā sacīja viens no darbu autoriem Aleksandrs Ņekrasovs.
Izstādē portretos attēloti Alsungas puses ļaudis. Bez mākslinieka, modernās mākslas muzeja Carskoseļskaja kolekcija Puškinā (Krievijā) direktora A.Ņekrasova darbiem ir skatāmas arī Alsungas Sv. Miķeļa Romas katoļu draudzes prāvesta Gata Mārtiņa Bezdelīgas gleznas.

Ingrīda Budrīte, modele vienai no gleznām, saka: „Savādas izjūtas. Kad mākslinieks mani uzrunāja, piekritu, jo tā likās interesanta iespēja. Viņš strādāja ātri. Šobrīd ir interesanti ieraudzīt sevi tādu, kā to saskatījis viņš. Glezna no fotogrāfijas atšķiras ar to, ka nav tikai vizuālā līdzība. Ir citas nianses.”

Citā gleznā redzamā Maira Briede pastāsta, ka vada rehabilitācijas centru Jūrkalnē un Pāvilostā, tajos dzīvo arī vairāki mākslinieki. Dažus no tiem apciemojis A.Ņekrasovs un, sastopot viņu, piedāvājis uzzīmēt portretu. „Tas tapa ārkārtīgi ātri. Piedāvāju māksliniekam tēju. Kamēr uzvārījās ūdens, viņš jau bija sācis mani gleznot. Gleznošanas laikā mēs daudz sarunājāmies. Viņš stāstīja, ka ir kristietis, parādīja savu krustiņu. Arī es par sevi pastāstīju. Tagad redzu, ka darbā ir daļa arī no mūsu runātā.”

A.Ņekrasovu un G.M.Bezdelīgu vienojot desmit gadu sena draudzība. A.Ņekrasovs: „Es Liepājā uz ielas gleznoju, bet Gatis pienāca klāt skatīties. Iepazināmies, pēc tam regulāri sazinājāmies, un nu jau mums ir bijušas kopējas izstādes Pēterburgā, Puškinā, Rīgā, Liepājā. Pērn arī Alsungā. Šajā gadā ideja par izstādi radās spontāni. Atbraucu uz Latviju atpūsties, bet Gatis izteica domu veidot izstādi. Parasti mūsu izstādēs ir ainavas. Lai būtu citādāk, nolēmām gleznot Alsungā dzīvojošos cilvēkus. Man ļoti patika šo gleznu tapšanas process, tādēļ izstādes atklāšanā ir ļoti patīkamas izjūtas.”

Savukārt G.M.Bezdelīga saka, ka Aleksandrs ir viņa skolotājs glezniecībā. „Pašam savus darbus grūti novērtēt. Ne ar vienu neesmu pilnībā apmierināts, bet tad atbrauc Aleksandrs vai arī sazināmies skaipā un izvērtējam, izrunājam. Vienmēr man gribējies gleznot portretus. Man patīk ieraudzīt cilvēkā ne tikai ārējo tēlu. Patīk saprast to cilvēku, lai darbā atklātos arī raksturs, nianses. Jo dažādos brīžos cilvēks, to noskaņojums ir dažāds.”

Izstāde Alsungas novada muzejā būs skatāma līdz Miķeļdienai, bet pēc tam daļu darbu A.Ņekrasovs vedīs uz Krieviju.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi