Aizvērt

Citā formātā

2017. gada 9. augustā, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Citā formātā
Henriks Dunkers Kuldīgas izstādes atklāšanā.
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Atklājot somu mākslinieka Henrika Dunkera Latvijā veidoto izstādi "Dāvanas pēc protokola" Kuldīgas Mākslas namā, tā kurators Uldis Pētersons uzsvēra izstādes atšķirīgo formātu.
Ik augustu Mākslas nams skatītājiem piedāvā ārzemju fotogrāfu darbus, kas parasti tapuši ISSP vasaras skolā Pelčos. Šīgada izstāde aizsākās, kad izdevniecībā Orbīta tika veidots pirmais izdevums Talka, kura redaktori Anna Volkova un Vladimirs Svetlovs uzrunāja mākslinieku piedalīties, fotografējot citu valstu diplomātu dāvinājumus mūsu valstij un tautai.
V.Svetlovs, iepriekš nosaucis Kuldīgu par Latvijas augusta fotogalvaspilsētu, atzina, ka konkrētā izstāde skatāma kā pētījums par materiālo kultūru, par to, kas ir dāvana, kā mēs to vērtējam.

„Diplomātiskā dāvana ir svarīgs demokrātiskais instruments, kas veido attiecības starp valstīm un personībām. Dažreiz nesaprotam dažu dāvināto priekšmetu vērtību un nozīmīgumu. Ceru, ka izstāde palīdzēs to saprast,” V.Svetlovs paskaidroja, ka izstāde ir ceļojošā, pirms Kuldīgas bija jau skatāma Liepājā.

Starp dāvanām ir dažādu lietu fotogrāfijas. Piemēram, Īrijas prezidentes V.E.Mērijas Makalīzes Latvijas Republikas Saeimai 2007. gadā dāvāts fotoportrets rāmītī. Līdzās skatāms nezināma dāvinātāja atvesta Berlīnes mūra gabaliņa attēls, arī krāšņas austrumnieciskas vāzes u.c.

Pats fotomākslinieks atzina, ka ļoti priecājas par iespēju atrasties Kuldīgā un rādīt savu nedaudz ironisko skatījumu gan estētiskā vērojuma, gan izpētes ziņā. Mākslinieka pārvietojamā paštaisītajā studijā var izmantot tikai dienasgaismu, priekšmeti atspoguļoti neizskaistināti, bez reprezentatīvā mārketinga, atgādinot, ka tās ir tikai lietas. Saistība ar Latviju un vēlēšanās to izpētīt caur fotoobjektīvu H.Dunkeram radās pirms 15 gadiem, kad viņš šeit iepazina nākamo sievu un pirmo Latvijai veltīto fotosesiju izveidoja tāpēc, lai vieglāk iejustos svešajā vidē un jaunajā ģimenē. Dāvanas pēc protokola ir iesāktā turpinājums.

Izstāde Dāvanas pēc protokola Kuldīgas Mākslas namā skatāma līdz 10. septembrim.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi